Waterstation Su Sebili Temizliği

Su sebili temizliği, kullanımını sağladığımız makineler olan sebillerin sterilizasyonunun ve sağlıklı kullanımının sağlanmış olması demektir. Su sebilleri hayatımızın hemen her alanında ihtiyacımız olan ve insan vücudu için en önemli ihtiyaçlardan biri olan suyun kullanımını kolaylaştıran makinelerdir. Günümüzde hemen her yerde kurulumu sağlanan sebillerin kullanıma açık olması ve sık kullanımı kirliliğe elverişli olmalarına neden olmaktadır. Kendi içlerinde ev tipi ve sanayi tipi yani küçük ve büyük olarak çeşitlere ayrılan sebillerin bu çeşitlerinin çok fazla da markası mevcuttur. Bu markalardan bir tanesi olan Waterstation su sebili temizliği büyük ya da küçük fark etmeksizin düzenli olarak yapılmalı ve suyun sağlıklı kullanımı sağlanmış olmalıdır. Su sebili temizliği göz ardı edilemeyecek kadar önem teşkil ettiği gibi, su kirliliği göz ardı edilemeyecek derecede rahatsızlıklara sebebiyet vermektedir. Sebiller her yere kurulumu sağlanan makineler haline gelmiştir ve hemen her yerde görmemiz mümkündür. Açık alanlarda ve kapalı alanlarda sebil kullanımı sağlanabilmektedir. Su sebillerinin çok kapalı alanlara kurulması sıcaklıktan kaynaklı yosunlama ve beraberinde bakteri üremesini hızlandırmış olacaktır. Bu nedenle sebiller açık ya da kapalı fark etmeksizin sıcaklıktan uzak ve güneş ışığına maruz kalmayacak yerlere kurulmalıdır. Su sebilinin çok kapalı alanlara kurulmamış olması kirlenmemesi için yeterli bir sebep olmayacaktır.

Kapalı alanlara kurulan sebillerdeki suyun kirliliği hava ile tozun karışımı sonucu suya nüfus etmesiyle gerçekleşmektedir. Açık alanlar havadaki tozun sebilde içerisindeki suya nüfus edecek ve su kirliliğine sebebiyet verecektir. Kapalı alanlar nemin hava ile karışımı sonucu suya nüfus ederek su kirliliğine neden olacak ve sebilin mekanik kısımlarına zarar verecektir. Su sebili içerisindeki su kirlenmeye bu kadar müsaitken temizliği yaptırılmadığı takdir de tat ve koku farklılıkları meydana gelecek ve sebillerde yosunlanma problemi yaşanacaktır. Bu problemler su sebilinin bakteri yuvası haline gelmesi için elverişli alan olması demektir. Waterstation su sebili temizliği, bu problemlerin oluşmaması ve sağlıklı su kullanımı için doğru yöntem ve metotlar ile en geç 3 ayda bir düzenli olarak yapılmalıdır. Bakterilerin başında gelen koliform bakterisi kirli su da çabuk üreyen ve arındırılması zor bir çeşittir. Bu durumlara maruz kalındığında uygulanacak yöntem ve metotlar eğitimli uzmanlar tarafından bilinçli olarak yapılmalı ve bakteri oluşumu yok edilmelidir. Bakteri oluşumunu en etkili yok edebilecek madde ozon gazıdır. Su sebili temizliğinde kullanılacak olan tek dezenfektan da ozon gazı olmalıdır. Ozon gazı oksijen molekülünün ultraviyole ışınlar ile parçalanması sonucu oluşmakta ve yüksek oksitleyici özelliği sayesinde tüm bakterileri yok ederek suyun sağlıklı kullanıma sunulmasını sağlamaktadır. Uygulanacak yöntem ve metotlar doğru bir şekilde yapılmadığı takdir de sebil kullanılamaz hale gelecek ve insan sağlığının ciddi derece etkilenmesine neden olacak şekilde kullanıma teslim edilmiş olacaktır.

Sebilleri teslim alıp temizlik sonrası teslim edeceğini söyleyen firmalara asla itibar edilmemelidir. Yapılacak olan temizlik kontrolünüz altında ilerlemeli ve kontrolünüz sonucu teslimi yapılmalıdır. Tekdez firması olarak sağlıklı su kullanımı için yıllardır markası ve çeşidi fark etmeksizin su sebili temizliği hizmeti vermeye devam etmekteyiz. Tüm yetki ve kalite belgeleri eksiksiz olan firmamız, İSO kalite yönetim sistemleri belgesi ile uygulanacak yöntem ve metotların eğitimli ilerleyeceğinin kanıtı niteliğindedir. Eğitimli uzman kadrosuyla Tekdez Sağlık Bakanlığı onaylı Türkiye geneli bir kuruluştur.

Waterstation su sebili temizliği ve diğer tüm marka ve çeşit su sebilleri temizliği için yerinde hizmet vermekte olan firmamız, işlem bitimi sonrası kontrolünüz ile birlikte suyu sağlıklı kullanıma teslim edecektir. İnsan vücudunun ihtiyacı olan sağlıklı su kullanımıdır. Sağlıklı su kullanımı ve profesyonel destek için lütfen iletişime geçiniz.

Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu