Su deposu temizliği ve izolasyonu ücretsiz ekspertiz hizmetimiz için bizi arayın:  0212 554 0 555

Su Deposu Temizliği


 

Dünya sağlık örgütü raporlarında kirli ve sağlıksız su, ölüm sebeplerinde sigara ve alkolden sonra altıncı sıradadır.

Su deposu temizliği ve dezenfekte hizmeti son genelgelerle yaptırılması zorunlu bir hizmet haline gelmiştir. Su deposu temizliği su kesintisi olduğu dönemlerde üç ayda bir, kesinti olmadığı dönemlerde altı ayda bir yaptırılmalıdır. Su deposu temizliği  sadece genelgelere ve standartlara uymak için yaptırılmamalıdır. Kişi önce kendi ve aile sağlığı için su deposu temizleme hizmetini yaptırmalıdır.

Su deposu temizleme hizmet bedeli sanıldığı gibi yüksek ücretlere yapılmamaktadır. Ayrıca sağlığın para ile karşılığı olmadığını da unutmamamız gerekir.


Depo Temizliği Neden Gereklidir?
Su deposu temizliği; su ile bulaşabilen hastalıklarla mücadeleyi başlatmış oluyoruz.Depolardaki içme ve kullanma sularının pas,çamur,kum ve mikroorganizmalardan arınmış olması gerekir.Uzun süre temizliği ve dezenfeksiyonu yapılmamış depolarda balçık,kireç,pas ve bekleyen suyun oluşturduğu tortunun yanında fare ve kedi gibi canlılarında düşüp öldüğüne tanık olmaktayız. Temizlenmeyen su depolarında oluşan mikroorganizmalar ile insan sağlığını tehdit edebilecek kolera,tifo,ishal gibi hastalıklar oluşabiliyor.Farkına varmadan dişlerimizi fırçalayarak, meyve ve sebzelerimizi yıkayarak, traş olarak, duş alarak, hastalıkların bulaşmasına etken olmaktayız.Kirlenmiş depolarda oluşan kimyasal değişiklikler, şebekeden gelen klorlu suyunda etkisini yok ederek durumu daha vahim bir hale taşıyabilmektedir.

MUTLAKA 6 ayda bir SU deponuzun temizlik ve dezenfeksiyonunu yaptırmanız gerektiğini unutmayın.


Su Deposu Nasıl Kirlenir?
Depoya şebekeden gelen su; klor vb. gibi çeşitli işlemlerden geçerek temizlenmiş olsa bile depo içerisindeki 6 aylık bir bekleme sonucunda biyolojik ve fiziksel reaksiyonlar ile içerisinde bulunan yosun,kireç ve mangan gibi maddeler ayrılarak bulundukları ortamda kirlilik tabakası oluşturur.Şebekeden ters vakumla gelebilecek atık su ve bunun yanında depo kapağındaki kırık ve çatlaklardan girebilecek haşere, fare, kedi gibi canlıların ölmesiyle düşünmeden ve kontrol etmeden kullanabileceğimiz su; bir mikrop yuvası haline gelebilir.

MUTLAKA 6 ayda bir SU deponuzun temizlik ve dezenfeksiyonunu yaptırmanız gerektiğini unutmayın.


Su Deposu Temizliği Nasıl Yapılır?
Müşterinin yapacakları;
1. Randevu gününü belirler
2. Depo içerisindeki mevcut su miktarı müşteri tarafından, randevu gününde hidrofor seviyesine kadar tüketilmelidir.
Temizlik ekibinin yapacakları;
1. Depo içerisindeki temizlik için gerekli ekipman ve ışıklandırma sağlanır,
2. Depoda kalan az miktardaki su dalgıç ve pompa yoluyla giderden tahliye edilir,
3. Basınçlı kompresörle kir sökücü madde kullanarak deponun duvarlarında oluşan kirlerin çözülmesi sağlanır,
4. Dipte oluşan tortu ve çamur dalgıç pompa ile depo dışına verilir,
5. İlaçlamadan sonra tekrar temiz basınçlı suyla duvar ve taban temizliği ve durulama işlemi yapılır,
6. Temizlenmiş depoya su alımıyla birlikte fiziksel ve kimyasal dezenfeksiyon işlemi bitirilmiş olur.

MUTLAKA 6 ayda bir SU deponuzun temizlik ve dezenfeksiyonunu yaptırmanız gerektiğini unutmayın.

 

Su deposunu hangi sıklıkla temizletmeliyiz?

Su depolarının bulunduğu konum ve kullanım amacına göre; taşıma(tankerle getirilen), şebeke, arıtma, kuyu suyu kullanımı olarak niteleyebiliriz. İlgili yükümlülüklere göre kullanım amacı göz etmeksizin su depoları 6 ayda bir temizlenmelidir.

Fakat kuyu suyu ve tankerle alınan sularda depoların kirlenme süreleri daha kısa zamandadır. Bunun sebebi suyun belirli kriterlere göre depoya ulaşmamış olmasıdır. Kuyu suları depoya herhangi bir arıtma sisteminden geçerek dahi ulaşmış olsa da, beraberinde birçok mikro organizmaları taşır. Taşıma, tankerlerle alınan suları içme ve kullanma olarak ikiye ayırabiliriz. Burada ki büyük tehlike tankerlerin suyu alım ve boşaltımı için kullandıkları su borusudur. Herhangi bir depodan ya da suyun yüklenildiği alandan beraberinde getirdikleri mikro organizmaları ve bakterileri rahatlıkla su deponuza bulaştırabilir.
Önerimiz sağlığınız için şebeke sularında 6 ayda bir, diğer su kullanımlarında 3 ayda bir deponun temizlenmesidir.

 

 


teklif iste
Siyavuşpaşa mahallesi, Ihlamur Sokak, No:22 , Dükkan:2 Bahçelievler İstanbul
info@tekdez.com
0212 554 0 555

Tekdez Hizmetlerinin Kalite Yönetim Sisteminin ISO 9001:2008 standardına uygun olduğu belgelendirilmiştir.

Su Deposu Temizliği İller  |  Su Deposu Temizliği İlçeler  |  Su Sebil Temizliği İlçeler  |  Havuz Temizliği ve Havuz Denge Tankı Temizliği İller  |  Havuz Temizliği ve Havuz Denge Tankı Temizliği İlçeler  |  Makaleler

Etiketler: su deposu temizliği, su deposu temizleme, su deposu temizlik, su deposu temizliği yapan firmalar, su deposu temizlik malzemeleri, su deposu temizliği fiyatları, polietilen su deposu temizliği, paslanmaz su deposu temizliği, plastik su deposu temizliği, beton su deposu temizliği, galvaniz su deposu temizliği, su deposu temizliği teknik şartnamesi, su deposu temizlik ve bakım talimatı, su deposu temizlik yönetmeliği, su deposu temizleme kimyasalları, su deposu temizliği nasıl yapılır, su tankı temizliği, su tankı temizleme, su deposu dezenfekte, su deposu dezenfektanları, su deposu temizliği yetki belgesi, Arnavutköy su deposu temizliği, Ataşehir su deposu temizliği, Avcılar su deposu temizliği, Bağcılar su deposu temizliği, Bahçelievler su deposu temizliği, Bakırköy su deposu temizliği, Başakşehir su deposu temizliği, Bayrampaşa su deposu temizliği, Beşiktaş su deposu temizliği, Beykoz su deposu temizliği, Beylikdüzü su deposu temizliği, Beyoğlu su deposu temizliği, Büyükçekmece su deposu temizliği, Çatalca su deposu temizliği, Çekmeköy su deposu temizliği, Esenler su deposu temizliği, Esenyurt su deposu temizliği, Eyüp su deposu temizliği, Fatih su deposu temizliği, Gaziosmanpaşa su deposu temizliği, Güngören su deposu temizliği, Kadıköy su deposu temizliği, Kağıthane su deposu temizliği, Kartal su deposu temizliği, Küçükçekmece su deposu temizliği, Maltepe su deposu temizliği, Pendik su deposu temizliği, Sarıyer su deposu temizliği, Sefaköy su deposu temizliği, Silivri su deposu temizliği, Sultanbeyli su deposu temizliği, Şirinevler su deposu temizliği, Şişli su deposu temizliği, Tuzla su deposu temizliği, Ümraniye su deposu temizliği, Üsküdar su deposu temizliği, Yenibosna su deposu temizliği, Zekeriyaköy su deposu temizliği, Zeytinburnu su deposu temizliği, Hadımköy su deposu temizliği, su deposu, temizlik, temizleme, yağmur suyu deposu temizliği, yangın suyu deposu temizliği
Her hakkı saklıdır © 2017 Tekdez Dezenfekte İzolasyon Arıtma Tem. San. ve Tic. Ltd. Şti.  |  Makro Web Tasarım