Su Sebil Temizliği | Su Sebili Temizleme Hizmeti - Tekdez

Su Sebili Temizliği

Su Sebili Temizliği Nasıl Yapılır?
Müşterinin yapacakları;
1. Randevu gününü belirler, birden fazla sebil adet olduğu durumlarda mümkün olduğunca sebilleri tek bir alanda toplar.
Temizlik ekibinin yapacakları;
1. Öncelikle sebilin çalışan aksamları kontrol edilir ,
2. Soğuk ve sıcak su haznesinden sebil içerisindeki yataklardaki su tahliye edilir. Üst hazne sökülerek temizlenir.
3. Fiziksel ve yüzeysel temizliği yapıldıktan sonra soğuk ya da sıcak su haznesine su doldurulup ozon cihazı ile sebile 10 dakika ozon gazı verilir. Hazne ve hazne yatakları sökülüp temizlenir.
4. Bu işlem bittikten sonra sebil içerisindeki ozonlu su tüm damarlarda dolaştırılıp haznelerden ve arka musluktan tahliye edilir.Ozon dezenfektan sebil musluklarından da verilebilir.
5. Bu işlemler ile sebil içerisindeki bakteriler öldürülüp, koku giderilmiş olur
6. Sebil kullanıma teslim edilir.(1 sebil ozonlama ortalama hizmet süresi 25-35 dakika aralığıdır).
Su sebil temizleme hizmeti her üç ayda bir mutlaka yaptırılmalıdır. Hayatımıza kolaylık katan sebiller temizlenip dezenfektesi yapılmadığında sağlığımız için büyük tehdit oluşturabilmektedir.
Su sebilleri kanalları ve boru hattında bir çok mikroorganizmayı barındırıp kolaylıkla insan vücuduna taşıyabilmektedir. Sebil dezenfektesinde kullanılacak en önemli dezenfektan ozon gazıdır. Ozon çok kuvvetli bir dezenfektan olup içme suyu üretiminde, saklama depolarının dezenfeksiyonunda kullanılmaktadır.
Su sebil temizliğinde mutlaka ozon cihazıyla sebilin kullanım amacına ve büyüklüğüne göre 1-10 dakika arasında ozon dezenfektesi yapılmalıdır.
Su sebilinin temizlik ve dezenfekte zamanının geldiğini tüketilen suda oluşan tat ve koku bozukluğu, sudaki renk değişikliğinden anlayabiliriz.
Kendi sağlığımız, ailemizin ve sevdiklerimizin sağlığı için su sebil temizliğini ihmal etmemeliyiz.
Sağlığınız için su sebilinin 3 aylık periyotlarla mutlaka temizlenmesi gerekmektedir.

Sanayi tip sebil temizliğiyle, ev tipi küçük sebil temizliği farklı mı yapılıyor?
Sanayi tip sebiller litre olarak ufak sebillere göre daha çok su alan ve yoğun kullanımlı alanlarda kullanılan tüketim cihazlarıdır.
Sanayi tipi su sebili temizliği, ev tipi su sebili temizliğine göre farklı yöntem ve metotlarda yapılır. Bunun nedeni sanayi tip su sebillerinin geniş ve tek hazneli olmasıdır. İki tür sebilde de ozon kullanılır. Ozonlama miktarı sanayi tip su sebilinde biraz yüksektir. Bunun nedeni nüfus edilecek alanın büyük olmasıdır.

Alttan damacanalı su sebiliyle üstten damacanalı su sebili temizliği farklı mı yapılıyor?
İki tür sebilde ev tip ismiyle adlandırılan niteliktedir. Ufak farklar olsa da alttan damacanalı su sebili temizliği ve üstten damacanalı su sebili temizliği arasında metot ve yöntem olarak bir farklılık bulunmaz.

Su sebili temizliği hizmetinde, sebilin dışı dezenfeksiyon yapılıyor mu?
Covid-19 pandemisi öncesi sadece su sebilinin içi ve hazneleri temizlenip dezenfeksiyon yapılmaktaydı. Salgın sonrası artık rutin olarak su sebilinin dışı yani el değer musluk, bardaklık ve tüm ön cepheye de sanitasyon ve dezenfeksiyon hizmeti uygulanmaktadır.

Su sebilinin dışı neden dezenfeksiyon yapılıyor?
Su sebillerinin kullanılışında bir çok temas edilen nokta bulunmaktadır. Bunların başında su almaya yarayan musluk sistemi, damacana takım kabinleri, su ızgarası sürekli elle müdahale edilen alanlardır. Virüs, patojen, spor ve bakteriler bu bölgelerden kolaylıkla yayılım gösterebilmektedir.
Bu sebeple su sebillerinin iç temizliği kadar, dış dezenfeksiyonu da önemlidir. Su sebillerinin iç ve dış sanitasyon hizmeti Tekdez; profesyonel metot ve yöntemler ile vermektedir.

Su sebilinin dış temizliği ve dezenfeksiyonu nasıl yapılır?
Su sebilinin iç haznesi, boru hattı ve tüm iç mekanizmaları bilindiği gibi sadece ozonlama sistemi ile sanitasyon yapılmaktadır. Su sebilinin dış yüzeyi yani yoğunlukla insan teması olduğu bölgeler 20 mikrometre atış kapasitesine sahip mini Ulv pülverizatörleriyle sağlanmaktadır. Yapılacak Ulv sanitasyon sonrası sebilin dış yüzeyi ekiplerimiz tarafından silinerek temizlenmektedir.

ÖNEMLİ! Firmamız Sağlık Bakanlığı yetki sertifikasına sahip, İso 9001 kalite yönetim sistemi tarafından denetlenen ve marka tescilleri ile tüm hakları korunan, sektörünün öncü kuruluşudur.
Firma personellerimiz düzenli eğitimlerden geçmekte ve portör sağlık muayeneleri yapılıp, herhangi bir hastalık taşımadığı uzman doktorlarca raporlanmaktadır. Örneğin akciğer enfeksiyonları, hepatit, Hiv gibi bulaşıcı bir hastalık grubunda olan temizlik personeli rahatlıkla su sebilinize virüs, bakteri, mikrop bulaştırabilir, Su sebili temizliği ve dezenfeksiyonu hususunda titiz, hassas davranılması gerektiğini asla unutmamalıyız.
Firma personellerimizin iş güvenliği sertifikaları eksiksizdir. Yüksekte çalışabilir rapor ve sertifikası, İsg sertifikası, Hijyen sertifikası, mesleki yeterlilik sertifikası, biyosidal ürün kullanıcı sertifikası, kapalı alanda çalışabilir raporları düzenli olarak raporlanmaktadır.

HANGİ NEDENLERLE FİRMAMIZI TERCİH ETMELİSİNİZ?
1. Su sebili temizliği ve sağladığımız tüm hizmetlerde 15 yılı aşmış bilgi, birikim ve tecrübe,
2. Sağlık Bakanlığı Biyosidal ürün dahil, tüm yetki ve kalite sertifikaları sahip kuruluş,
3. Türkiye genelinde geniş ve yaygın servis ağı,
4. Çoklu su sebili temizliği taleplerinizde, özel gün ve saatlere spesifik hizmet planlaması,
5. Hastane, otel, devlet kurumları, rezidans, yurt, eğitim kurumları, konut ve tüm hizmet alanlarında faaliyet gösteren firmalarda 5000’ i aşan referans müşteri portföyü,
6. Su deposu temizliği, su sebili temizliği, su deposu izolasyonu, buzdolabı temizliği, ortam dezenfeksiyonu, su tesisatı temizliği, boyler kazan temizliği, su analizi, haşere ilaçlama, poliüretan enjeksiyon uygulamaları, soğutma kulesi temizliği, uygun şartlarda depo ve tesisat kurulumu, havuz ve denge tankı temizliği hizmetlerinin uygulanmasında sorunsuz ve profesyonel metot kullanımı ve bu hizmetlerin tek firma çatısı altından temini,
7. Verilen su sebili temizliği hizmeti sonrası ozonlama ve tüm ekipmanların sterilizasyonun yapılmasıyla, bir sonraki gidilecek müşteri grubunun sağlıklı hizmet alım teminatı,
8. Tüm vücut sağlığı düzenli olarak kontrol edilen ve doktor kontrolünde raporlanan personel den sağlıklı hizmet alımı,
9. Verilen her hizmetin Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Türk silahlı kuvvetleri ve diğer tüm özel kurum denetimlerinde talep edilen servis raporlarının sunulması ve bu raporların işlevsel geçiş teminatı,
10. Araştırma geliştirme ve fuar çalışmalarıyla günümüz teknolojilerine uygun planlama yapılması ve hizmetler,
11. Güler yüzlü, işinde profesyonel ve çözüm odaklı çalışan personel grubumuz,
12. Hizmet talepleriniz dışında, detaylı bilgi alabileceğiniz konusunda uzman, soruna çözüm odaklı yaklaşan müşteri temsilcileri,
13. İş takiplerinin sistem CRM kontrolünde yapıldığı ve bir sonraki hizmet alımından önce tarafınıza yaklaşan hizmetin hatırlatılmasıyla planlanan günlerin aksatılmaması,
14. Karşılıklı planlanan su sebili temizliği hizmet günü ve saatine riayet edilmesi, olası aksaklık durumunda detaylı müşteri bilgilendirmesinin yapılması,
Su sebili temizliği ve dezenfeksiyonu hizmetinden yararlanmak için, uzman müşteri temsilcinizden bilgi alabilir yada karşılıklı mutabık kalınan gün ve saate randevu talep edebilirsiniz.

Su sebilini hangi sıklıkla temizletmeliyiz?
Su sebilleri yazın soğuk, kışları sıcak su ihtiyacımızı anında karşılayabilen, hayatımıza kolaylık katan makinelerden biridir. Sebiller içerek tüketme ihtiyacımızı karşıladığı için, suyu temiz ve steril olarak muhafaza etmelidir. Su sebillerinin sağlıklı su ihtiyacımızı karşılaması için düzenli olarak temizlik ve bakımlarının yaptırılması gerekir.
Su sebil temizliği ve bakımı sadece ozonla mümkündür.
Temizlenmeyen su sebillerinde zamanla oluşan bakteriler suda tat, renk ve koku farklılıklarının oluşmasına sebep olur. Sebilde yosun oluşumu da sık rastlanan problemlerdendir.
Yosun, koku, renk ve tat farklılıkları; sebile alınan suyun kalitesiz olması, sebilin direk güneş ışığına maruz kalması, temizlenmemeye bağlı bakteri üremesi sebepleriyle oluşabilen problemlerdir.
Böyle bir sebil kullanıldığında oluşan bakterilere direk maruz kalabileceğimiz için alerji, bağırsak iltihap ı, ishal, kusma, bulantı ve benzeri sağlık problemleri yaşayabiliriz.
Saydığımız tüm bu nedenler ve ilgili mevzuatlar gereği sanayi ya da ev tipi su sebilleri, marka modeli fark etmeksizin 3 aylık periyotlar ile temizlenip ozonlanmalıdır.
Su sebil temizliğinde, hizmet veren personelin mutlaka sağlık bakımları yapılmalı, gerekli yetki ve kalite belgeleri talep edilmelidir.

Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su sebili temizliği
Su sebil temizlik hizmeti ile ilgili sık sorulan sorular ve cevaplar ;
Siz değerli müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda Sebil ozon temizliği nasıl yapılır? Sebillerde ozon temizliği nedir? Su sebili kokusu nasıl giderilir? Su sebili temizliği yapan firmalar? Su sebili yosun temizliği nasıl yapılır? Su sebil temizleme fiyatı nedir? Su sebili temizlik malzemesi nelerdir? Sebilden alınan su analizinde Koliform bakterisi çıktı ne yapmalıyım? Hangi marka su sebillerine ozon temizliği yapılır? Sebil temizliğini yerinde mi yapıyorsunuz? Su sebil temizleme hizmeti veren firmaların sahip olması gereken belgeler nelerdir? Tekdez sebil temizliğinde hangi bölgelerde hizmet veriyor? sorularının cevabını vermeye çalışacağız.

Sebil ozon temizliği nasıl yapılır? Sebillerde ozon temizliği nedir? Su sebili temizlik malzemesi nelerdir?
Ozon doğada bulunan ve çok kuvvetli dezenfekte özelliği olan bir gazdır. Ayrıca ozon çok hızlı bir şekilde oksijene dönüşebilmektedir. Jeneratörler ile de ozon gazı steril temizlik hizmetlerinde ve sağlık sektöründe kullanılmak üzere üretilebilmektedir. Ozonla sebil temizliği sonrası sebil içerisindeki tüm bakteriler öldürülür ve belirli periyotlarda yapıldığında bakteri oluşumunun önüne geçilir. Sebillerin ozonla temizlenmesi dışında, hiçbir dezenfektan kullanılmamalıdır. Toplum arasında konuşulan sirke, çamaşır suyu yada benzeri dezenfektanlar, içme suyu tüketiminde kullanılan sebillerde hiçbir şart ve koşul altında kullanılmamalıdır. Su sebili dezenfekte hizmetinde ozon; sebilin tüm iç boru hattında dolaştırılıp tahliye edilir. İşlem sonunda sebil sağlıklı kullanıma teslim edilir.

Su sebili kokusu nasıl giderilir? Su sebili yosun temizliği nasıl yapılır? Sebilden alınan su analizinde Koliform bakterisi çıktı ne yapmalıyım?
Su sebilleri hayatımıza kattığı kolaylıkların yanında, doğru kullanılmadığında veya temizlikleri ihmal edildiğinde sağlığımızı risk altında bırakan makinelere dönüşebilir. Bir su sebilinden içilen suda renk, koku ve tat farklılıkları oluşmuş ise yada sebilde yosunlanma problemi var ise o su sebilini profesyonel bir firmaya temizletene kadar asla kullanmayınız. Bu belirtiler su sebilinde bakteri oluşumu başladığının göstergesidir. Su sebillerine bulaşmış bakterilerin başında Koliform gelmektedir. Koliform bakterisinin ortaya çıkardığı sağlık problemlerinin başında ishal, kusma, yüksek ateş, bulantı, alerji, sıtma, beyin iltihabı gelir. Su sebillerini sağlıklı kullanıma devam etmek için yada bakteri oluşumunu engellemek için yapılması gereken belirli periyotlar ile (aylık , 3 aylık ) sebil temizlik servisi çağırıp, ozonlu sebil temizliği yaptırmaktır. Ancak su sebili ozon temizliği ile sağlıklı su tüketebileceğimizi unutmamalı ve su sebili temizleme hizmetini ihmal etmemeliyiz.

Hangi marka su sebillerine ozon temizliği yapılır?
Su sebili ozon temizliği hizmetinde su sebilinin markası yada kullanım amacı önemli değildir. Her marka su sebillerine ozon temizliği yapılır. Sadece sanayi tip olan sebillerin temizlik süresi ev tip sebillere göre biraz uzundur. Yinede su sebili temizliği hizmeti verdiğimiz bazı marka ve modelleri sizler için açalım. Awox su sebili temizliği, Vestel su sebili temizliği, Arçelik su sebili temizliği, Altus su sebili temizliği, Dijitsu su sebili temizliği, Bosch su sebili temizliği, Beko su sebili temizliği, Simfer su sebili temizliği, Siemens su sebili temizliği, Goldmaster su sebili temizliği, Uğur su sebili temizliği, Alaska su sebili temizliği, Sunny su sebili temizleme ve su sebili ozonlama hizmeti verdiğimiz bazı markalardır.
Su sebili temizleme İstanbul genelinde profesyonel ekiplerimiz ile vermenin haklı gururunu taşıyoruz. Firma ve personel olarak tüm yetki ve kalite belgelerimiz ile siz değerli müşterilerimize profesyonel çözümler sunuyoruz.Su sebil temizliği ile sadece bakteri ve mikrobu öldürmüyoruz. Su sebili haznelerinde oluşan kireç ve tortulaşma sorununu da engelliyoruz. Su sebili kireci nasıl temizlenir sorusunun en doğru cevabı periyodik olarak yapılacak su sebili ozon temizliğidir. Kireç zamanla sebil haznelerinde birikerek su sebilini kullanılamaz duruma getirebilir.Firmamızdan alacağınız su sebili ozon temizlik hizmeti ile, su sebilinde oluşan yosun, kireç ve bakteri problemlerinin önüne geçebilirsiniz. Böylelikle su sebilini hem sağlıklı bir şekilde kullanabilir hem de ömrünü uzatabilirsiniz.

Sebil temizliğini yerinde mi yapıyorsunuz? Sebil temizleme hizmeti veren firmaların sahip olması gereken belgeler nelerdir?
Sebil temizliği hizmeti mutlaka müşteri önünde yada kurumunda yapılmalıdır. Sebil temizleme hizmeti için sebil toplanıp götürülür ise çalışan aksamları zarar görebilir, yolda su sebiline direk müdahale olacağı için bakteri bulaşabilir yada en basit soruyla, götürülüp serviste temizlenen su sebilinin temizlenip temizlenmediğini nasıl anlayacağız? Tekdez; sebil temizliğinde müşteri kurum ve kuruluşu dışarısında asla hizmet vermemektedir. Sebil temizliği yerinde yapılması gereken bir hizmettir.
Su sebili temizleme hizmeti veren kuruluşların sahip olması gereken belgeler bulunmaktadır. Öncelikle Ticaret odası kaydı bulunmalı ve vergi mükellefi olmalıdır. Faaliyet belgesi bulunmalı ve içerisinde hizmet verebilirliğe ait yazı olmalı, İSO 9001, marka tescili gibi kalite denetim belgelerine sahip olup, talep edildiğinde referans verebilmelidir. İSG üyesi olup tüm firma olarak iş güvenliği rutin eğitimlerine katılıp sertifika sahibi olmalı. Su sebili temizliği firmasında çalışacak tüm personellerin kapalı alanda çalışabilir, yüksekte çalışabilir, portör muayene kayıtları, hijyen belgeleri, mesleki yeterlilik belgeleri, İSG sertifikaları tam ve eksiksiz olmalıdır.
Tekdez firma ve personelleriyle; su sebil temizleme hizmetini verebilecek tüm yetki ve kalite belgelerine sahip bir kuruluştur.

Su sebil temizleme fiyatı nedir? Tekdez sebil temizliğinde hangi bölgelerde hizmet veriyor?
Su sebil temizleme fiyatı belirli etken maddeler ile belirlenir. Su sebilinin büyüklüğüne (sanayi tip yada ev tip), su sebilinin adetine, su sebillerinin bir çatı altında mı olduğuna yoksa dağınık farklı konumlarda mı bulunduğuna göre fiyat değişiklik gösterir.
Tekdez tüm Türkiye genelinde su sebil temizleme hizmeti vermektedir. Su sebili temizliği İstanbul Anadolu yakası ve su sebili temizliği İstanbul Avrupa yakası ekiplerimiz; gelecek taleplerinizde memnuniyetle servis vermektedir.