Su deposu temizliği ve izolasyonu ücretsiz ekspertiz hizmetimiz için bizi arayın:  0212 554 0 555

Su Sebili Temizliği


 

Su Sebili Temizliği Nasıl Yapılır?
Müşterinin yapacakları;
1. Randevu gününü belirler, birden fazla sebil adet olduğu durumlarda mümkün olduğunca sebilleri tek bir alanda toplar.
Temizlik ekibinin yapacakları;
1. Öncelikle sebilin çalışan aksamları kontrol edilir ,
2. Soğuk ve sıcak su haznesinden sebil içerisindeki yataklardaki su tahliye edilir. Üst hazne sökülerek temizlenir.
3. Fiziksel ve yüzeysel temizliği yapıldıktan sonra soğuk ya da sıcak su haznesine su doldurulup ozon cihazı ile sebile 10 dakika ozon gazı verilir. Hazne ve hazne yatakları sökülüp temizlenir.
4. Bu işlem bittikten sonra sebil içerisindeki ozonlu su tüm damarlarda dolaştırılıp haznelerden ve arka musluktan tahliye edilir.Ozon dezenfektan sebil musluklarından da verilebilir.
5. Bu işlemler ile sebil içerisindeki bakteriler öldürülüp, koku giderilmiş olur
6. Sebil kullanıma teslim edilir.(1 sebil ozonlama ortalama hizmet süresi 25-35 dakika aralığıdır).

 

Su sebil temizleme hizmeti her üç ayda bir mutlaka yaptırılmalıdır. Hayatımıza kolaylık katan sebiller temizlenip dezenfektesi yapılmadığında sağlığımız için büyük tehdit oluşturabilmektedir.

Su sebilleri kanalları ve boru hattında bir çok mikroorganizmayı barındırıp kolaylıkla insan vücuduna taşıyabilmektedir. Sebil dezenfektesinde kullanılacak en önemli dezenfektan ozon gazıdır. Ozon çok kuvvetli bir dezenfektan olup içme suyu üretiminde, saklama depolarının dezenfeksiyonunda kullanılmaktadır.

Su sebil temizliğinde mutlaka ozon cihazıyla sebilin kullanım amacına ve büyüklüğüne göre 1-10 dakika arasında ozon dezenfektesi yapılmalıdır.

Su sebilinin temizlik ve dezenfekte zamanının geldiğini tüketilen suda oluşan tat ve koku bozukluğu, sudaki renk değişikliğinden anlayabiliriz.

Kendi sağlığımız, ailemizin ve sevdiklerimizin sağlığı için su sebil temizliğini ihmal etmemeliyiz.

Sağlığınız için su sebilinin 3 aylık periyotlarla mutlaka temizlenmesi gerekmektedir.

 

Su sebilini hangi sıklıkla temizletmeliyiz?

 

Su sebilleri yazın soğuk, kışları sıcak su ihtiyacımızı anında karşılayabilen, hayatımıza kolaylık katan makinelerden biridir. Sebiller içerek tüketme ihtiyacımızı karşıladığı için, suyu temiz ve steril olarak muhafaza etmelidir. Su sebillerinin sağlıklı su ihtiyacımızı karşılaması için düzenli olarak temizlik ve bakımlarının yaptırılması gerekir.

Su sebil temizliği ve bakımı sadece ozonla mümkündür.

Temizlenmeyen su sebillerinde zamanla oluşan bakteriler suda tat, renk ve koku farklılıklarının oluşmasına sebep olur. Sebilde yosun oluşumu da sık rastlanan problemlerdendir.

Yosun, koku, renk ve tat farklılıkları; sebile alınan suyun kalitesiz olması, sebilin direk güneş ışığına maruz kalması, temizlenmemeye bağlı bakteri üremesi sebepleriyle oluşabilen problemlerdir.

Böyle bir sebil kullanıldığında oluşan bakterilere direk maruz kalabileceğimiz için alerji, bağırsak iltihap ı, ishal, kusma, bulantı ve benzeri sağlık problemleri yaşayabiliriz.

Saydığımız tüm bu nedenler ve ilgili mevzuatlar gereği sanayi ya da ev tipi su sebilleri, marka modeli fark etmeksizin 3 aylık periyotlar ile temizlenip ozonlanmalıdır.

Su sebil temizliğinde, hizmet veren personelin mutlaka sağlık bakımları yapılmalı, gerekli yetki ve kalite belgeleri talep edilmelidir.

 

su sebili temizliği
 

Su sebil temizlik hizmeti ile ilgili sık sorulan sorular ve cevaplar ;
Siz değerli müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda Sebil ozon temizliği nasıl yapılır ? Sebillerde ozon temizliği nedir ? Su sebili kokusu nasıl giderilir ? Su sebili temizliği yapan firmalar ? Su sebili yosun temizliği nasıl yapılır ? Su sebil temizleme fiyatı nedir ? Su sebili temizlik malzemesi nelerdir ? Sebilden alınan su analizinde Koliform bakterisi çıktı ne yapmalıyım ? Hangi marka su sebillerine ozon temizliği yapılır ? Sebil temizliğini yerinde mi yapıyorsunuz ? Su sebil temizleme hizmeti veren firmaların sahip olması gereken belgeler nelerdir ? Tekdez sebil temizliğinde hangi bölgelerde hizmet veriyor ? sorularının cevabını vermeye çalışacağız.

Sebil ozon temizliği nasıl yapılır ? Sebillerde ozon temizliği nedir ? Su sebili temizlik malzemesi nelerdir ?
Ozon doğada bulunan ve çok kuvvetli dezenfekte özelliği olan bir gazdır. Ayrıca ozon çok hızlı bir şekilde oksijene dönüşebilmektedir. Jeneratörler ile de ozon gazı steril temizlik hizmetlerinde ve sağlık sektöründe kullanılmak üzere üretilebilmektedir.
Ozonla sebil temizliği sonrası sebil içerisindeki tüm bakteriler öldürülür ve belirli periyotlarda yapıldığında bakteri oluşumunun önüne geçilir. Sebillerin ozonla temizlenmesi dışında, hiçbir dezenfektan kullanılmamalıdır. Toplum arasında konuşulan sirke, çamaşır suyu yada benzeri dezenfektanlar, içme suyu tüketiminde kullanılan sebillerde hiçbir şart ve koşul altında kullanılmamalıdır. Su sebili dezenfekte hizmetinde ozon; sebilin tüm iç boru hattında dolaştırılıp tahliye edilir. İşlem sonunda sebil sağlıklı kullanıma teslim edilir.

Su sebili kokusu nasıl giderilir ? Su sebili yosun temizliği nasıl yapılır ? Sebilden alınan su analizinde Koliform bakterisi çıktı ne yapmalıyım ?
Su sebilleri hayatımıza kattığı kolaylıkların yanında, doğru kullanılmadığında veya temizlikleri ihmal edildiğinde sağlığımızı risk altında bırakan makinelere dönüşebilir. Bir su sebilinden içilen suda renk, koku ve tat farklılıkları oluşmuş ise yada sebilde yosunlanma problemi var ise o su sebilini profesyonel bir firmaya temizletene kadar asla kullanmayınız. Bu belirtiler su sebilinde bakteri oluşumu başladığının göstergesidir. Su sebillerine bulaşmış bakterilerin başında Koliform gelmektedir. Koliform bakterisinin ortaya çıkardığı sağlık problemlerinin başında ishal, kusma, yüksek ateş, bulantı, alerji, sıtma, beyin iltihabı gelir. Su sebillerini sağlıklı kullanıma devam etmek için yada bakteri oluşumunu engellemek için yapılması gereken belirli periyotlar ile (aylık , 3 aylık ) sebil temizlik servisi çağırıp, ozonlu sebil temizliği yaptırmaktır. Ancak su sebili ozon temizliği ile sağlıklı su tüketebileceğimizi unutmamalı ve su sebili temizleme hizmetini ihmal etmemeliyiz.

Hangi marka su sebillerine ozon temizliği yapılır ?
Su sebili ozon temizliği hizmetinde su sebilinin markası yada kullanım amacı önemli değildir. Her marka su sebillerine ozon temizliği yapılır. Sadece sanayi tip olan sebillerin temizlik süresi ev tip sebillere göre biraz uzundur. Yinede su sebili temizliği hizmeti verdiğimiz bazı marka ve modelleri sizler için açalım. Awox su sebili temizliği, Vestel su sebili temizliği, Arçelik su sebili temizliği, Altus su sebili temizliği, Dijitsu su sebili temizliği, Bosch su sebili temizliği, Beko su sebili temizliği, Simfer su sebili temizliği, Siemens su sebili temizliği, Goldmaster su sebili temizliği, Uğur su sebili temizliği, Alaska su sebili temizliği, Sunny su sebili temizleme ve su sebili ozonlama hizmeti verdiğimiz bazı markalardır.
Su sebili temizleme İstanbul genelinde profesyonel ekiplerimiz ile vermenin haklı gururunu taşıyoruz. Firma ve personel olarak tüm yetki ve kalite belgelerimiz ile siz değerli müşterilerimize profesyonel çözümler sunuyoruz.Su sebil temizliği ile sadece bakteri ve mikrobu öldürmüyoruz. Su sebili haznelerinde oluşan kireç ve tortulaşma sorununu da engelliyoruz. Su sebili kireci nasıl temizlenir sorusunun en doğru cevabı periyodik olarak yapılacak su sebili ozon temizliğidir. Kireç zamanla sebil haznelerinde birikerek su sebilini kullanılamaz duruma getirebilir.Firmamızdan alacağınız su sebili ozon temizlik hizmeti ile, su sebilinde oluşan yosun, kireç ve bakteri problemlerinin önüne geçebilirsiniz. Böylelikle su sebilini hem sağlıklı bir şekilde kullanabilir hem de ömrünü uzatabilirsiniz.

Sebil temizliğini yerinde mi yapıyorsunuz ? Sebil temizleme hizmeti veren firmaların sahip olması gereken belgeler nelerdir ?
Sebil temizliği hizmeti mutlaka müşteri önünde yada kurumunda yapılmalıdır. Sebil temizleme hizmeti için sebil toplanıp götürülür ise çalışan aksamları zarar görebilir, yolda su sebiline direk müdahale olacağı için bakteri bulaşabilir yada en basit soruyla, götürülüp serviste temizlenen su sebilinin temizlenip temizlenmediğini nasıl anlayacağız ? Tekdez; sebil temizliğinde müşteri kurum ve kuruluşu dışarısında asla hizmet vermemektedir. Sebil temizliği yerinde yapılması gereken bir hizmettir.
Su sebili temizleme hizmeti veren kuruluşların sahip olması gereken belgeler bulunmaktadır. Öncelikle Ticaret odası kaydı bulunmalı ve vergi mükellefi olmalıdır. Faaliyet belgesi bulunmalı ve içerisinde hizmet verebilirliğe ait yazı olmalı, İSO 9001, marka tescili gibi kalite denetim belgelerine sahip olup, talep edildiğinde referans verebilmelidir. İSG üyesi olup tüm firma olarak iş güvenliği rutin eğitimlerine katılıp sertifika sahibi olmalı. Su sebili temizliği firmasında çalışacak tüm personellerin kapalı alanda çalışabilir, yüksekte çalışabilir, portör muayene kayıtları, hijyen belgeleri, mesleki yeterlilik belgeleri, İSG sertifikaları tam ve eksiksiz olmalıdır.
Tekdez firma ve personelleriyle; su sebil temizleme hizmetini verebilecek tüm yetki ve kalite belgelerine sahip bir kuruluştur.

Su sebil temizleme fiyatı nedir ? Tekdez sebil temizliğinde hangi bölgelerde hizmet veriyor ?
Su sebil temizleme fiyatı belirli etken maddeler ile belirlenir. Su sebilinin büyüklüğüne (sanayi tip yada ev tip), su sebilinin adetine, su sebillerinin bir çatı altında mı olduğuna yoksa dağınık farklı konumlarda mı bulunduğuna göre fiyat değişiklik gösterir.
Tekdez tüm Türkiye genelinde su sebil temizleme hizmeti vermektedir. Su sebili temizliği İstanbul Anadolu yakası ve su sebili temizliği İstanbul Avrupa yakası ekiplerimiz; gelecek taleplerinizde memnuniyetle servis vermektedir.
 


teklif iste
Siyavuşpaşa mahallesi, Ihlamur Sokak, No:22 , Dükkan:2 Bahçelievler İstanbul
info@tekdez.com
0212 554 0 555

Tekdez Hizmetlerinin Kalite Yönetim Sisteminin ISO 9001:2008 standardına uygun olduğu belgelendirilmiştir.

Su Deposu Temizliği İller  |  Su Deposu Temizliği İlçeler  |  Su Sebil Temizliği İlçeler  |  Havuz Temizliği ve Havuz Denge Tankı Temizliği İller  |  Havuz Temizliği ve Havuz Denge Tankı Temizliği İlçeler  |  Makaleler

Etiketler: su sebil temizliği, su sebil temizleme, su sebil temizlik, su sebil temizliği yapan firmalar, su sebil temizliği fiyatı, ozonla su sebili temizliği, ozonla su sebili temizleme, awox su sebili temizliği, vestel su sebili temizliği, arçelik su sebili temizliği, altus su sebili temizliği, dijitsu su sebili temizliği, bosch su sebili temizliği, beko su sebili temizliği, simfer su sebili temizliği, siemens su sebili temizliği, goldmaster su sebili temizliği, uğur su sebili temizliği, alaska su sebili temizliği, sunny su sebili temizliği, Arnavutköy su sebili temizliği, Ataşehir su sebili temizliği, Avcılar su sebili temizliği, Bağcılar su sebili temizliği, Bahçelievler su sebili temizliği, Bakırköy su sebili temizliği, Başakşehir su sebili temizliği, Bayrampaşa su sebili temizliği, Beşiktaş su sebili temizliği, Beykoz su sebili temizliği, Beylikdüzü su sebili temizliği, Beyoğlu su sebili temizliği, Büyükçekmece su sebili temizliği, Çatalca su sebili temizliği, Çekmeköy su sebili temizliği, Esenler su sebili temizliği, Esenyurt su sebili temizliği, Eyüp su sebili temizliği, Fatih su sebili temizliği, Gaziosmanpaşa su sebili temizliği, Güngören su sebili temizliği, Hadımköy su sebili temizliği, Kadıköy su sebili temizliği, Kağıthane su sebili temizliği, Kartal su sebili temizliği, Küçükçekmece su sebili temizliği, Maltepe su sebili temizliği, Pendik su sebili temizliği, Sarıyer su sebili temizliği, Sefaköy su sebili temizliği, Silivri su sebili temizliği, Sultanbeyli su sebili temizliği, Şirinevler su sebili temizliği, Şişli su sebili temizliği, Tuzla su sebili temizliği, Ümraniye su sebili temizliği, Üsküdar su sebili temizliği, Yenibosna su sebili temizliği, Zekeriyaköy su sebili temizliği, Zeytinburnu su sebili temizliği
Her hakkı saklıdır © 2017 Tekdez Dezenfekte İzolasyon Arıtma Tem. San. ve Tic. Ltd. Şti.  |  Makro Web Tasarım