Telefox Su Sebili Temizliği

Su sebilleri en geç 3 ayda bir temizliği yaptırılması gereken su kullanımını kolaylaştıran makinelerdir. Su sebili temizliği, sebilin uygun ve doğru metotlarla temizlenmesi ve sağlıklı kullanıma sunulmuş olması demektir. Su sebili temizliğinin bu nitelikte sağlıklı kullanımı için mutlaka düzenli ve periyodik olarak yaptırılması gerekmektedir. Temizliği yapacak olan firmanın nitelikleri de en az su sebili temizliği kadar önemlidir. Su sebilleri ev tipi küçük ya da sanayi tipi büyük sebil olarak karşımıza çıkmaktadır. Telefox su sebili temizliği, ev tipi ya da sanayi tipi olması fark etmeksizin temizliği yapılması gereken su sebili markasıdır. Ev tipi ya da sanayi tipi sebil olması temizliğe engel olmadığı gibi marka çeşidi de sebil temizliğine engel değildir. Uygun metotlar ve doğru firma ile mutlaka düzenli temizlik yaptırılması ile sağlıklı su kullanımı sağlanmış olacaktır. Su sebilleri temizliği yaptırılmadığı takdir de bakteri oluşumuna elverişli alanlar haline gelecektir. Koliform olarak nitelendirebileceğimiz bakteri çeşidi çok hızlı üreyen ve arındırılması zor bir bakteri çeşididir. Su sebillerinde kirlilikten kaynaklı oluşan tat ve koku farklılıkları, zamanla yerini yosunlanmaya bırakacak ve devamında bakterilerin nüfus edeceği alanı oluşturmuş olacaktır. Bakteriler insan sağlığını olumsuz yönde etkileyecek olan mikroorganizmalardır. Temizliği yaptırılmadan kullanıma devam edilen sebillerden, bu bakterilerin insan vücuduna nüfus etmesi uzun zaman almayacaktır. Bu durum kusma, bulantı, yüksek ateş ve ishal gibi ciddi boyutta rahatsızlıklarla mücadele etme zorunluluğunun göstergesi niteliğindedir. Bakteri sonrası oluşan rahatsızlıklar ölümcül nitelikte olabilecek derecede ciddi ve göz ardı edilmeyecek kadar önem teşkil etmektedir.

Su sebili temizliği düzenli olarak yaptırılmadığı ve takibi yapılmadığında, hızlı üreyen ve kirliliği seven koliform bakterisine tekrar üremesi için alan sunulmuş olacaktır. Bu da göstermektedir ki temizlik kadar temizliğin takibi de önem teşkil etmektedir. Telefox su sebili temizliği, doğru metot ve yöntem uygulayacak olan firmalar tarafından yaptırılmalıdır. Bu firmaların nasıl anlaşılacağı konusu ise sorgulanması gereken belgeler ile sağlanacaktır. Firma mutlaka Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, kalite ve yetki belgeleri eksiksiz, personel belgeleri eksiksiz ve özellikle İSG sertifikası, İSO kalite yönetim sistemleri belgesi olacak şekilde tercih edilmeli ve bu belgeler sorgulanmalıdır. Referans talebinde bulunulması da, yapılacak işin profesyonelliği hakkında bilgi verecektir. Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, Sağlık Bakanlığı denetimlerinden geçmiş bir firma olduğunun göstergesidir. Personel yetki belgelerinin eksiksiz olması sağlık bir çalışma sunulacağının göstergesidir.

İSO kalite yönetim sistemleri sertifikası ile firmanın uygulayacağı yöntem ve metotlar da profesyonel olduğu ve temizliğin yapılması gerektiği gibi olup, sağlıklı kullanıma teslim edileceğinin kanıtı niteliğindedir. Su sebilleri temizliği yerinde hizmet verilerek yapılmalıdır. Temizlikte sadece ozon ile dezenfektan işlemi uygulanmalı, aksi herhangi bir yönteme itibar edilmemelidir. Yerinde hizmet vermeyip, kendi alanlarına taşımak isteyen firmalar güvenilir ve kaliteli bir sonuç sunmayacaktır. Tekdez, Telefox su sebili temizliği işlemlerinde yerinde hizmet vereceği gibi sadece ozon ile dezenfektan işlemi uygulamaktadır. Ozon dışında dezenfektan kullanmayan Tekdez; Sağlık bakanlığı onaylı izin belgesi, tüm yetki ve kalite belgeleri eksiksiz güvenilir ve kaliteli hizmet sunmaktadır. Personel yetki belgeleri eksiksiz ve İSO kalite yönetim sistemleri sertifikası olan firmamız su sebili temizliğinde doğru metot ve yöntemlerle sağlıklı su kullanımı sağlamakta ve işlem öncesi ve sonrası takibini mutlaka yapmaktadır. Dilediğiniz takdir de referans bilgileri de paylaşacak olan Tekdez, marka ve çeşidi ne olursa olsun yıllardır su sebili temizliğinde ve su ile alakalı bütün temizlik işlemlerinde kaliteli ve güvenli adres olmaya devam etmektedir. Su sebili temizliği bilgi ve talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz.

Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu