Su Deposu Temizliği Sertifikası

Su deposu temizliği, en geç ayda bir yaptırılması ve insan sağlığını tehdit edecek unsurları barındırmaması için düzenli olarak takip edilmesi gereken, her alanda kullandığımız suyun depolandığı alanların sterilizasyonunun sağlanması demektir. Sağlık Bakanlığı genelgesince de zorunlu kılınmış olan su deposu temizliği, su deposu temizliği sertifikası olan firmalar tarafından yaptırılmalı ve firmaların gerekli olan belgelere sahip olmasına dikkat edilmelidir. Su depoları, barajdan çıkan suyun ulaştığı alanlardır ve barajdan çıkan su, beraberinde çamur ve yabancı maddeleri de getirerek depoya karışmaktadır. Depo temizliği yapılmadığı takdir de koliform, e-coli, enterekok gibi bakterilerin üremesine elverişli alanlar haline gelecektir. Hemen her alanda kullanılan su, bakteri yuvası olarak bize ulaştığında tüm vücudumuza nüfus edecek olan bakteriler, yüksek ateş, kolera, ishal gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet verecektir. Su depoları yaşamımızı olumlu etkileyecek niteliklere sahip olmalı ve su sağlıklı bir şekilde kullanıma sunulmuş olmalıdır. Yetişkin, genç, çocuk gibi her yaş grubundan kullanımı sağlanan suyun, küçük çocuklar da oluşturacağı hastalıkların seyri bir yetişkine nazaran daha tehlikeli olacaktır. Yetişkinlerde de aynı tehlikeyi arz eden bu durum, çocukların hassas bünyesinden kaynaklı daha çabuk reaksiyon gösterebilmektedir. Su depoları temizliği yapılmamasının bir diğer olumsuz sonucu ise; deponun çeşidine göre oluşabilecek yosunlanma, delinme, paslanma gibi durumlara gelen depolar için sadece temizliğin yeterli olmayacağıdır. Bu duruma gelmiş olan depolar da uygulanacak işlemler daha uzun süreli ve daha maliyetli olacağı gibi kimi zaman da deponun tamamen değiştirilmesi gerektiği gibi deponun işlevini yitirdiği durumlarla da karşılaşılabilmektedir. Su deposu temizliği düzenli ve periyodik olarak yaptırılmadığı takdir de insan sağlığını olumsuz yönde etkileyeceği gibi depo kaybına da neden olacaktır. Sağlıklı su kullanımı ve güvenilir su deposu temizliği için, temizlik yaptırılmadan önce mutlaka su deposu temizliği sertifikası bulunan firmalar tercih edilmelidir. Sertifikalar; Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, yetki ve kalite belgeleri, personel yetki belgeleri olarak nitelendirilebilir.

Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi olmayan ve yetki kalite belgelerine sahip olmayan firmalarca yapılan temizlik, güvenilir olmayacağı gibi uygulanan yanlış işlemler ile deponuzun tamamen işlevini yitirmesine de neden olabilmektedir. Ayrıca bu firmaların iş tamamlandı formunun hiçbir yasal hükmü olmayacaktır. Su deposu temizliği her şeyden önce sağlıklı bir yaşam için yaptırılıyor olmalıdır. Zorunlu kılınması tamamen insanların sağlıklı yaşamını sağlamak ve ihmal etmemek için uygulanan bir prosedürdür. Nitekim su kirliliğinden kaynaklı ölümler de durumun ciddiyetini açık olarak göstermektedir. Tekdez, su deposu temizliği sertifikası bulunan, gerekli tüm izin ve yetki belgelerine sahip Sağlık Bakanlığı onaylı Türkiye geneli bir kuruluştur. Türkiye genelinde yetki ve kalite belgeleri eksiksiz, profesyonel ve yetki belgeleri tam bir ekiple kurumsal hizmet vermekte olan Tekdez ile iletişime geçebilir ve yıllardır profesyonel destek veren ekipten detaylı bilgi talep edebilirsiniz. Tekdez, müşteri memnuniyeti odaklı hizmet vermekte olan bir firmadır. Öncelik, daima sağlıklı su kullanımını sağlamaktır ve bu nedenle öncelikle müşterinin problemini anlamaya ve çözmeye yönelik çalışmalar da bulunacaktır. Su deposu temizliği hakkında detaylı bilgilendirme yapacak olan Tekdez, verdiğiniz bilgiler doğrultusunda, planlama yapacak ve randevu günün de kusursuz bir hizmet verilecektir.

Tekdez, tüm belgeleri eksiksiz olarak tarafınıza sunabilecek, profesyonel bir ekiple doğru uygulama sonucu tam çözüm odaklı ve kaliteli hizmet sunmaktadır. İş bitiminde verilecek olan iş tamamlandı formu herhangi bir denetlemede ibraz edilebilecektir. Su deposu temizliği, periyodik takip eşliğinde sağlıklı kullanımı ve doğru çözümler için lütfen iletişime geçiniz.

Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu