Su Deposu Temizliği Avrupa Yakası

Su deposu temizliği, hayatınızın her alanında kullandığınız suyun steril ve sağlıklı şekilde kullanımının sağlanması için yapılması zorunlu temizliktir. Barajdan su temizlenmiş olarak çıkmış olsa da depoya ulaşana kadar, çamur, balçık ve yabancı maddeleri de beraberinde getirecektir. Bu nedenle su depoya ulaştığında yeterli temizlilikte olmayacak, beraberinde taşıdığı maddelerle suyun kirli olarak size ulaşmasına neden olacaktır. Su deposu temizliğinde dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de çalıştığınız firmanın Sağlık Bakanlığı onaylı, tüm yetki ve kalite belgelerine sahip olması gerektiğidir. Tekdez Sağlık Bakanlığı onaylı Türkiye geneli bir kuruluştur ve su deposu temizliği Avrupa yakası mevkii içinde tercih edilecek nitelikleri taşımaktadır. Su deposu kirliliğinden kaynaklı, kirli su kullanımına maruz kalmamak ve sağlıklı su kullanımı için mutlaka su deposu temizliğinizi yaptırmanız gerekmektedir. Su deposu temizliğinin en az 6 ayda bir düzenli periyotlarda yaptırılması gerekmektedir. Depo temizliğinin yanı sıra temizlik takibi de oldukça önem teşkil etmektedir. Nitekim deponun bir kez temizlettirilip sonrasında uzun zaman yaptırılmaması, yaptırdığınız temizlik için bir anlam ifade etmeyecektir. Su deposu temizliğinin düzenli yapılmaması sağlığınızı olumsuz yönde etkileyeceği gibi, depoyu da zamanla kullanılamaz hale getirebilmektedir. Su deposu kullanılamaz hale geldiği takdir de uygulanacak işlemler daha maliyetli, daha uzun olacağı gibi hiç kullanılamaz hale geldiği ve tamamen değiştirilmesi gerektiği durumlarla da karşılaşılmaktadır. Ayrıca bu durum koliform, e-coli, enterekok bakterilerinin üremesine de ortam hazırlayacaktır. Koliform, e-coli, enterekok bakterileri ishal, kusma, ateş gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet vermektedir.

Su deposu temizliği, depo çeşidi ayırt etmeksizin bütün depolara yapılması zorunlu bir işlemdir. Bu zorundalığın önceliği sağlıklı bir yaşam sürdürülebilmesi içindir ve Sağlık Bakanlığı 2007/67 genelgesinde de belirtilmiştir. Depo temizliği yaptırmanız sağlığınız açısından büyük önem teşkil ettiği gibi, suyunuzu muhafaza ettiğiniz depoyu, firmanın sağlıklı kullanılabilecek şekilde teslim etmesi ve bu temizliğin kayda değer olması için de büyük önem teşkil etmektedir. Aksi durumda sağlıklı bir su kullanımı olmayacaktır. Bu durumlarla karşılaşmamak için mutlaka firmanın Sağlık Bakanlığı onaylı olmasına dikkat edilmeli, tüm yetki ve kalite belgelerini ve personel yetki belgelerini sorgulamanız gerekmektedir. Su deposu temizliği Avrupa yakası tüm ilçelerine hizmet vermekte olan Tekdez, sağlıklı su kullanımı ve ciddi rahatsızlıkların önüne geçebilmek adına profesyonel bir çalışma sistemi yürütmektedir. Hemen her alanda kullanılan suyun insanlar üzerinde birçok yönden etkisi göz ardı edilmemelidir. Duş alırken, meyve sebze yıkarken, içmek için, çocukların oynadığı oyunlara kadar her alanda kullanılan suyun steril olması, bu kullanımlarla bağlantılı olarak oluşabilecek hastalıklara sebebiyet vermeyecektir. Su deposu temizliği küçümsenmeyecek ve aksatılmayacak kadar büyük bir önem teşkil etmektedir. Su deposu temizliği yapılmadan kullanıldığı takdirde, bakteri oluşumunun yanı sıra; uzun süre temizlenmemekten kaynaklı oluşabilecek aşınmalardan ve delinmelerden kaynaklı deponun içerisinde haşere, fare gibi atıkların olma olasılığı oldukça yüksek bir ihtimal olacaktır. Vücuda temas eden ya da kullanmakta olduğunuz su, depo temizliği yaptırılmadığı takdir de,bu problemlerin yaşandığı bir depodan kullanıma ulaşacak bir su olacaktır. Bu tür olası durumlara maruz kalmamak için düzenli olarak depo temizliği yaptırılmalıdır. Su deposu temizliği işlemlerinizde nitelikli ve doğru bir çalışma yürütülebilmesi için depo tonajının bilinmesi gerekmektedir. Depo temizliğiniz için gerekli planlamalar verdiğiniz bilgiler doğrultusunda ilerlemeli, öncesi ve sonrası resimleri mutlaka tarafınıza aktarılmalıdır.

Sağlık bakanlığı onaylı Türkiye geneli hizmet vermekte olan Tekdez, tüm yetki ve kalite belgeleri ve personel yetki belgeleri ile birlikte, profesyonel bir ekip çalışması sunmaktadır. Bunun yanı sıra gerekli olan planlamalar ve takip işlemlerinizi özverili ve güvenli bir şekilde yürütmektedir. Su deposu temizliği Avrupa yakası tüm ilçeler için lütfen iletişime geçiniz.

Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu