Premier Su Sebili Temizliği

Günlük hayatta sıklıkla kullandığımız suyun kullanımını kolaylaştıran su sebillerinin, sağlığımızı olumsuz yönde etkilememesi için düzenli ve periyodik olarak temizliği yaptırılmalıdır. Su sebilleri küçük ev tipi ve büyük sanayi tipi sebiller olarak değişebilmektedir. Sebillerin de küçük ya da büyük birçok markası mevcuttur. Markası ve çeşidi ne olursa olsun tüm sebiller temizlenebilmektedir ve temizliği ihmal edilmeden düzenli olarak yapılmalıdır. Premier da su sebili markasıdır ve premier su sebili temizliği ve diğer sebil temizliklerinde ozon dışında hiçbir dezenfektan kullanılmamalıdır.

Sebilin konut, iş yerleri ya da kurum kuruluşlarda konulduğu yer temizliği konusunda hassasiyet göstermektedir. Açık alana konulan sebillerin içerisine havadaki toz, polen vb. maddeler girerek suyun kirlenmesine neden olmaktadır. Kapalı alanlara konulan sebiller de nem ve toz birleşerek sebildeki mekanik kısımlarının korozyona uğramasına neden olmaktadır. Bu tür durumlar da sebillerde koku, tat farklılıkları ve yosunlanma meydana gelecektir. Su sebili temizliği yaptırılmadığı takdir de bu ortamlar sebilin içerisine bakterilerin nüfus etmesine neden olacak ve koliform olarak nitelendirilen bakterinin sebil de kısa süre de üremesine zemin hazırlamış olacaktır. Koliform bakterisi yüksek ateş, kusma, bulantı ve ishal gibi ciddi boyutta rahatsızlıklara sebebiyet veren ve kirli su da hızlı üreyen bir bakteri çeşididir. Sebil temizliği ayda bir, en geç 3 ayda bir yaptırılarak bakteri kaynaklı bu hastalıklara zemin hazırlanmamalıdır. Sebilin stabil temizliğinin sağlanabilmesi için güneş ışığına ve sıcaklığa en az maruz kalacak alanlara konulması gerekmektedir. Sebil içerisinde su sıcaklıkla birlikte hızla yosunlanmaya ve bakteri üremesine elverişli hale gelmektedir. Su sebili mümkün oldukça ısı yayan elektrikli ev aletlerinden ve güneş ışığına maruz kalacak alanlardan da uzak tutulmalıdır. Premier su sebili temizliği yaptırılmadan önce mutlaka firmanın belgeleri sorgulanmalı ve güvenli bir adım için referans sorgulaması da yapılmalıdır.

Firmanın Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi olması, denetlemelerden geçmiş bir firma olduğunun göstergesidir. Sorgulanması gereken en önemli belgedir. Ayrıca personel yetki belgeleri ve İSO kalite yönetim sistemi belgeleri sebil temizliği öncesi sorgulamanız gereken önemli belgeler arasındadır. İş sağlığı ve güvenliği tehlikeli alan çalışma eğitim sertifikası da göz ardı edilmeden sorgulanması gereken belgedir. Bu belgeler temizliğin uygun metot ve yöntemlerle, organizasyon ve planlamanın profesyonel ve eğitimli bir ekiple yürütüleceğinin ve işlem bitimi sonrası sebilin sağlıklı kullanıma teslim edileceğinin kanıtı niteliğindedir. Premier su sebili temizliği, randevu gününde gelecek olan ekipler eşliğinde öncelikle elektrikle bağlantı kesilerek tüm aksanlar kontrol edilecek şekilde başlanmalı ve haznelerdeki su, tahliye vanası ve musluklardan boşaltılmalıdır. Su boşaltma işlemi tamamlandıktan sonra sebilin üst hazne kapağı sökülerek ozonla temizliği sağlanır ve bir süre ozonlu su bekletilir. Sıcak ve soğuk su hazneleri ozon ile dezenfekte edilir. Sebil içerisindeki su hattına ozonlu su dağıtımı yapılır ve ozonlu su tahliye vanası ve musluklardan dışarı atılarak su sebili ozonla dezenfekte edilmiş şekilde sağlıklı kullanıma sunulur. Temizlik sonrası tadım işlemi gerçekleştirerek yapılan temizlikten emin olunmalı ve işlem onayınızla birlikte bitirilmelidir. İş bitimi sonrası verilecek olan formun herhangi bir denetleme olabilecek bir kurum yada kuruluşlarda, ibraz edilebilecek yasal hükmü olması da çalışılan firmanın gerekli nitelikleri taşımasıyla doğru orantılıdır. Gerekli nitelikleri taşımayan firmaların iş bitimi sonrası verecekleri iş tamamlandı formunun hiçbir yasal hükmü yoktur.

Tekdez, Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, personel yetki belgeleri eksiksiz, tüm kalite ve yetki belgeleri eksiksiz Türkiye geneli hizmet vermekte olan bir kuruluştur İSO kalite yönetim sistemi belgesi ve iş sağlığı ve güvenliği eğitimi sertifikası ile su sebili temizliği için gerekli bütün nitelikleri taşımakta olan firmamız sağlıklı su kullanımı için yıllardır kurumsal ve profesyonel bir ekip çalışmasıyla hizmet vermektedir. Su sebili temizliği detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz.

Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu