Plastik Su Deposu Temizliği

Sağlık Bakanlığı 2007/67 genelgesine göre; bina ve konutlarda kullanılan su depolarından temizliği yapılmamış olanlar hemen, daha sonra da belirli periyotlarla, kesinti olduğu dönemlerde 3 ayda bir diğer dönemlerde en az 6 ayda bir temizlenmeli ve bakımları yapılarak dezenfeksiyonu sağlanmalıdır. Su deposu temizliği yaptırılmadığı takdirde özellikle küçük çocukların bulunduğu yerlerde, bu kirlilikten kaynaklı gelişimsel problemlere kadar gidecek ciddi boyutta rahatsızlıklar yaşanmaktadır. Sadece küçük çocuklar değil, yetişkinlerde kirli su kullanımından kaynaklı ciddi derece de rahatsızlıklara maruz kalmaktadırlar. Nitekim depolar temizlenmediği takdir de bakteri üremeye elverişli alanlardır. Plastik su deposu, depo çeşitlerinden olan daha küçük boyutlarda depolardır. Plastik su deposu temizliği de diğer depolar gibi temizliğinin periyodik olarak düzenli bir şekilde en az 6 ayda bir mutlaka yapılması gereken depolardır. Plastik su depolarında uzun süre temizlenmemekten kaynaklı yosunlanma ve koku gibi problemler yaşanabilmektedir. Deponun bu duruma gelmemesine özellikle dikkat edilmelidir. Kullanım yaptığınız suyun yosunlarla kaplı kirli bir su olması her alan da olumsuz etkileyecek bir durumdur. Plastik su depolarında yosunlanma ile karşılaşıldığında, bir an önce temizliği yaptırılmalıdır. Bunun için öncelikle deponuzun tonajını bilmeniz gerekli, çalışılan firma ile planlama yapılmalı randevu oluşturulmalı ve olabilecek en acil şekilde depo temizliğini gerçekleştirmek gerekmektedir

Depo temizliği, yosunlanma problemi için tek başına yeterli olmayacaktır. Plastik su deposu temizliği yapıldıktan sonra, su deposu mutlaka güneş ışığına maruz kalmayacak alan da olmalıdır. Eğer böyle bir alana koyma imkanı yok ise, deponun dış yüzeyi siyah gibi koyu renklerle boyanmalı güneşi alma durumu minimum seviyeye indirilmelidir. Depo temizliğinin önemi kadar, çalışılan firma da önem teşkil etmektedir. Tercih edilen firma mutlaka Sağlık Bakanlığı onaylı belgesi, kalite ve yetki belgeleri eksiksiz, personel belgeleri eksiz, kurumsal çalışması ve profesyonel ekibiyle hizmet verecek bir firma olmalıdır. Tekdez, Sağlık Bakanlığı onaylı Türkiye geneli bir kuruluştur. Türkiye genelinde kurumsal ve profesyonel ekip çalışmasıyla, tüm kalite ve yetki belgeleri eksiksiz, personel belgeleri eksiksiz, hijyen ve titizlikle hizmet veren bir firmadır. Tekdez, plastik su deposu temizliği sonrasında, deponun öncesi ve sonrası resimlerini mutlaka tarafınıza aktaracaktır. Su deposu temizliği öncesi ve sonrası resimleri, kontrolünü yapabilmeniz ve yapılan temizliğin verimini görebilmeniz, rahatlıkla su kullanımını gerçekleştirebilmeniz için, siz değerli müşterilerimiz için sunulan bir güvenirlik unsurudur. Su depoları, temizliğinin bir kez yada uzun süreli aralıklarla, düzensiz olarak yaptırılması kesinlikle yeterli olmayacak, temizliğine düzenli olarak dikkat edilmesi ve sağlıklı yaşam için steril olması gereken, her alanda kullandığımız suyun muhafaza edildiği alanlardır. Su deposu temizliği sonrası mutlaka periyodik olarak takibini yapacak ve yoğunluktan kaynaklı unuttuğunuz durumlarda, hatırlatmasını yapacak, uyarıda bulunacak bir firma tercih etmenizde öncelikler arasında olmalıdır. Sağlık Bakanlığı onaylı firma olmasına ve kalite yetki belgeleri, personel belgeleri eksiksiz bir firma olmasına dikkat edilmediği takdir de iş sonrası verilecek olan, iş tamamlandı formunun yasal bir hükmü olmayacaktır.

Tekdez, temizlik öncesi ve sonrası verdiğiniz bilgiler doğrultusunda titizlikle çalışmasını tamamlayacak, kurum-kuruluşlarda her türlü denetlemede ibraz edebileceğiniz iş tamamlandı formunu teslim edebilecek ve sonrasında tüm özverisiyle takibinizi yapacak kurumsal bir firmadır. Su deposu temizliği küçümsenmeyecek kadar önemli ve takibi gereken bir temizliktir. Su deposu temizliğinde bilinçli hareket edilmesi, her şeyden önce sağlığın önemli olduğunun bilincinde olarak aksatılmadan yaptırılması gerekmektedir. Su depoları temizliği ile ilgili, her türlü konuda destek ve bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu