Paslanmaz Su Deposu Temizliği

Su depoları, periyodik olarak temizliğinin yapılması gereken, hemen her alanda kullandığımız suyun muhafaza edildiği alanlardır. Her alanda kullanılan suyun; hanelere, ofis yada kurum kuruluşlara sağlıklı ve steril olarak ulaşması önemli bir unsurdur. Depolar da kendi içlerinde çeşitlere ayrılmaktadır. Beton su depoları, metal su depoları ve plastik su depoları ayırt edilmeksizin temizlettirilmeli ve sağlıklı kullanımı sağlanmış olmalıdır. Paslanmaz su deposu da tıpkı diğer depolar gibi temizliğine dikkat edilmesi gereken, suyun muhafaza edildiği metal alaşım deposu çeşididir. Paslanmaz su deposu temizliği en az 6 ayda bir periyodik olarak düzenli bir şekilde yaptırılmalıdır. Sağlık Bakanlığı 2007/67 genelgesince de su depolarının, kesinti olduğu dönemlerde 3 ayda bir, diğer dönemlerde en geç 6 ayda bir temizliği sağlanması zorunlu kılınmıştır.

Su depoları temizliği sağlanmadığı takdir de çeşitli bakterilerin üremesine sebebiyet vermektedir. Koliform, e-coli, enterekok olarak bilinen bu bakteriler tifo, verem, yüksek ateş gibi ciddi rahatsızlıklara neden olmaktadır. Paslanmaz su deposu temizliği yapılmadığı ya da aksatıldığı takdir de bu bakteriler için elverişli hale gelmesinin yanı sıra uzun süre temizliği yapılmayan paslanmaz su depolarında delinmeler, aşınmalar ve paslanmalar meydana gelmektedir. Aşınan ya da delinen bu depolardan fare ölüsü, haşere ölüsü gibi atıkların depo içerisine nüfus etmesi de en az bakteriler kadar ciddi rahatsızlıklar doğuracaktır. Nitekim suyun duş almak, meyve sebze yıkamak, içmek gibi insan bünyesine temasını sağlayacak her alanda kullanıldığı göz önünde bulundurulmalı ve bu tür kirli sulara maruz kalınmamasına büyük özen gösterilmelidir. Paslanmaz su depolarında temizlik periyodik olarak düzenli yapılmadığı takdir de meydana gelebilecek olan aşınmalar delinmeler depo kaybına da neden olabilmektedir. Bu tür depoların tamamen değiştirilmesi gerektiği durumlarla da karşılaşılmaktadır. Sağlıklı ve steril bir ortamdan su kullanımı sağlamak için mutlaka düzenli olarak depo temizliği yaptırılmalıdır. Tekdez firması kurumsal ve profesyonel ekip çalışması ile depo temizliğinde tercih edilebilecek niteliklere sahiptir.

Paslanmaz su deposu temizliği kadar, temizliği yapan firma da çok önemlidir. Sağlık Bakanlığı onaylı, tüm kalite ve yetki belgeleri eksiksiz, personel yetki belgeleri eksiksiz firma ile çalışılmalıdır. Depo temizliği sonrası, deponun öncesi ve sonrası resimleri mutlaka tarafınıza aktarılmalıdır. Ayrıca temizlik sonrası takibini düzenli bir şekilde yapacak ve aksatmayacak, olumsuz durumlar yaşanmasına fırsat vermeyecek, özenli ve düzenli bir firma olması da önem teşkil etmektedir. Su deposu temizliğinde gerekli nitelikleri taşımayan firmalarla çalışmak, sağlıklı ve steril suya ulaşımı sağlamak yerine aksine kimi durumlar da uygulanan yanlış yöntemler sonrası deponun kullanılamaz hale gelmesine neden olacak kadar büyük problemler doğurmaktadır. Yapılan temizlikten emin olunamayacağı gibi, bu firmaların iş bitimi sonrası iş tamamlandı formunun da hiçbir yasal hükmü bulunmamaktadır. Denetlemeye giren bir kurum ya da kuruluşta, verilen form herhangi bir denetlemede ibraz edilemeyecektir. Su deposu temizliğinde, sağlıklı bir yaşam ve güvenle su kullanımının sağlanabilmesi için mutlaka firmanın olması gereken belgeleri sorgulanmalı ve detaylı bir şekilde bilgilendirme yapması istenmelidir. Tekdez, profesyonel bir ekip çalışması yanı sıra, Sağlık bakanlığı onaylı belgesi, tüm yetki ve kalite belgeleri eksiksiz, personel yetki belgeleri eksiksiz Türkiye geneli bir kuruluştur. Sağlıklı su kullanımı için gerekli bütün belgeleri bulunan ve kurumsal çalışması, profesyonel ekibiyle Tekdez siz değerli müşterilerimize güvenle hizmet vermektedir.

Paslanmaz su deposu ve diğer tüm su depoları temizliği hizmeti vermekte olan Tekdez, temizlik öncesi detaylı bilgi ve raporlar ile temizlik sonrası, öncesi ve sonrası resimlerin mutlaka tarafınıza aktararak, periyodik düzenli takibinizi yapacak ve en verimli hizmeti verecektir. Sağlıklı su kullanımı için lütfen iletişime geçiniz.

Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu