Su deposu temizliği ve izolasyonu ücretsiz ekspertiz hizmetimiz için bizi arayın:  0212 554 0 555

Kirli su deposundan bulaşan hastalıklar


Bakteri üremesinin başlıca sebepleri su deposu kirliliği, su taşıma hattının kirliliği, şebeke suyunun kirliliği, su deposunun havalandırma sisteminin bulunmaması, gider borularının mevcut su deposunun içinden geçmesi, su tesisatı kirliliği olarak maddeleyebiliriz.
Kirli su deposundan gelen suyu içerek veya kullanarak tükettiğimizde yani temas ettiğimiz her an risk altında olabiliriz.
Temizliği ve bakımları yapılmamış su deposundan bulaşabilecek hastalıklardan bazılarını inceleyelim;
1: İshal;
Başlıca sebepleri hastalık yapan mikroplarla bulaşmış kullanma suyu, temizlenmemiş depodan gelen suyun kullanımı veya tüketimi, depodaki suya belirli nedenlerle bulaşmış kanalizasyon suyu, bu suyla yıkanan meyve sebzelerin tüketimi.
2:Tifo;
Başlıca nedenleri arasında kanalizasyon suyunun tüketim suyumuza bulaşması, uzun süre temizliği yapılmamış depodan gelen suyun tüketimi bulunmaktadır.Tifodan korunmanın en etkili yolu içme veya kullanma suyu depolarının arıtılarak düzenli şekilde temizlenmesi ve hastalığa karşı aşılamadır.
3: Hepatit A ve E;
Hepatit A ve E virüsü oluşan hastalıklar kirli ve arıtılmamış suyun içimi, teması yada bu suyla yıkanan yiyeceklerden geçebilir.Hepatit A çocuklarda, hepatit E ise daha çok genç ve gebe bayanlarda görülür.
4: Sıtma;
Kirli suyu içerek veya tüketerek ateş, titreme ve terleme gibi belirtiler gösterir.
5:Beyin iltihabı;
Beyin iltihabı yapan mikroorganizmalar için kirli ve temizlenmemiş su depoları iyi bir yaşama ve çoğalma ortamıdır.Ölümlere neden olabilen tehlikeli ve sakınılması gereken bir hastalıktır
6: Çocuk felci;
Çocuk felci hastalığının muhtemel taşıyıcıları atık sulardır. Düzenli su deposu temizliği yaptırarak bu hastalık riskinden korunulur.
7:Lejyoner hastalığı;
Lejiyonella bakterisi tarafından oluşan ölüme yol açabilen ciddi bir zatürre hastalığıdır.Bu bakteri nemli ve su olan ortamlarda yaşar, çoğalır.Sıhhi tesisat, klima tesisatı, havalandırma tesisatı, ve su depolarından bulaşır.Temizlenmeyen su depoları , boru sistemleri, su filtreleri, duş başlıkları, klima tesisatları kısacası kirli suyun temas ettiği her alandan bulaşabilir.
Su deposu temizliği ve bakım talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz..


teklif iste
 

 

 


teklif iste
Siyavuşpaşa mahallesi, Ihlamur Sokak, No:22 , Dükkan:2 Bahçelievler İstanbul
info@tekdez.com
0212 554 0 555

Tekdez Hizmetlerinin Kalite Yönetim Sisteminin ISO 9001:2008 standardına uygun olduğu belgelendirilmiştir.

Su Deposu Temizliği İller  |  Su Deposu Temizliği İlçeler  |  Su Sebil Temizliği İlçeler  |  Havuz Temizliği ve Havuz Denge Tankı Temizliği İller  |  Havuz Temizliği ve Havuz Denge Tankı Temizliği İlçeler  |  Makaleler
Her hakkı saklıdır © 2017 Tekdez Dezenfekte İzolasyon Arıtma Tem. San. ve Tic. Ltd. Şti.  |  Makro Web Tasarım