Dijitsu Su Sebili Temizliği

Günlük hayatta hemen her ihtiyacımızı karşılamak için, özellikle de insan vücudunun vazgeçilemeyecek ihtiyacı olan suyun sağlıklı tüketimi, sağlıklı yaşamın anahtarıdır. Su sebilleri kullanımını sağladığımız suyun en kolay teminini sağlayabileceğimiz makinelerdir. Bu makinelerin kullanımı hemen her yerde bulabileceğimiz şekilde fazlalaşmıştır. Fazlasıyla kullanılan ve hemen her yere kurulumu sağlanan bu makinelerin temizliği yapılmadan kullanımı yapıldığı takdir de hayatımızı kolaylaştıran bir alet olmaktan çıkacak ve insan vücuduna zarar bir alet olma özelliği kazanacaktır. Dijitsu su sebili temizliği işlemlerinizde profesyonel ekip desteği için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Birçok markası bulunan bu makinelerin ev tipi ve sanayi tipi yani büyük ve küçük olarak nitelendirebileceğimiz çeşitleri mevcuttur. Çeşidi ve markası ne olursa olsun her sebilin temizliğinin düzenli olarak yapılması ve takip edilmesi gerekmektedir. Su sebillerinin muhafaza edildiği alanlar kapalı ve açık olacak şekilde her yerde değişebilmektedir. Kapalı ya da açık alana konumlandırılan sebillerin hava ile temasını kesmek mümkün değildir. Ancak sebillerin özellikle çok fazla sıcak alan ve güneş ışığı gören alanlara konumlandırılmaması gerekmektedir. Sıcaklık yosunlanmayı hızlılaştırmakta ve bakteri üremesine elverişli alan oluşturmaktadır. Havadaki toz açık alanlardaki sebillerin içerisindeki suya karışarak su kirliliğine neden olmaktadır. Kapalı alanlarda bulunan sebiller de toz ve nemin karışımı sebillerdeki mekanik kısımlara zarar vermektedir. Kirli su bakteri oluşumu için elverişli alanlar demektir. Dijitsu su sebili temizliği yaptırılmayan sebiller de kirlilik zamanla yerini koku ve tat farklılıklarına bırakacak ve devamında yosunlanma problemi yaşanacaktır. Yosunlanma problemi sebilin arındırılması zor bir işlem olmakla beraber koliform olarak bilinen üremesi hızlı ve arındırılması zor bakterinin üremesine de neden olacaktır.

Koliform bakterisi insan vücuduna en fazla zararı verebilecek ve kimi zaman ölümcül sonuçlar doğurabilecek bir mikroorganizmadır. Kusma, bulantı, ishal ve yüksek ateş bu hastalıkların başında gelmektedir. Su sebili temizliği en geç 3 ayda bir düzenli olarak yaptırılarak yaşanacak olan bu problemlerin önüne geçilebilmektedir. Fakat uygulanacak olan yöntem ve metotların önemi de göz ardı edilmemelidir. Uygulanacak olan yöntem ve metotlara hakim, eğitimini almış bir firma tercih edilmediği takdir de su sebilinde bakteri üremesine engel olmamakla birlikte sebil kullanılamaz hale gelecektir. Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, personel yetki belgeleri, iş sağlığı güvenliği sertifikası, İSO kalite yönetim sistemi belgesi ve eksiksiz yetki ve kalite belgeleri firmaların güvenilir ve kaliteli olduğunun kanıtıdır. Mutlaka temizlik yapılmadan önce bu belgeler sorgulanmalıdır. Gerektiği takdir de referans bilgisi de istenmelidir. Su sebili temizliğin de ozon dışında hiçbir dezenfektan kullanılmayacağını bilen firmalar bu belgelere sahip olan firmalar olacaktır. Değişik maddelerin sebil temizliğinde kullanıldığı ile karşılaşmaktayız ve sebilin kullanılamaz hale gelmesiyle sonuçlanan problemlere denk gelmekteyiz. Kullanılan değişik maddelerin sebile verdiği zarar dışında o sebilden kullanım yapmış insanların sağlığının ciddi boyutu yadsınamaz derecededir. Tekdez Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi ile tüm denetlemelerden geçmiş Türkiye geneli hizmet vermekte olan bir kuruluştur.

İSO kalite yönetim sistemi belgesi ile uygulanacak yöntem ve metotlara hakim, eğitimli ve uzman bir ekiple hizmet vermekte olan firmamız, tüm yetki ve kalite belgeleri eksiksiz kaliteli ve güvenli hizmet sunmaktadır. Dijitsu su sebili temizliği ve diğer tüm marka sebilleriniz için uzman ekibimizle iletişime geçebilir ve destek alabilirsiniz. Tekdez, müşteri memnuniyeti ve sağlık odaklı bir çalışma yürütmektedir. Sebil temizliği öncesi ve sonrası çözümler sunmakta, kirli su kullanımına maruz kalmamanız için su sebili temizliğinin düzenli olarak takibini yapmaktadır. Su sebili temizliği profesyonel ekip çalışmamızdan destek almak için lütfen iletişime geçiniz.

Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu