Corona Virüsü Ortam Dezenfeksiyonu

Corona (Korona) virüsü hayvanlarda rastlanan tehlikeli bir virüs grubudur. Her zaman olmamakla birlikte hayvanlardan insanlara da bulaşabilmektedir.
Dünyada salgın olarak görülen Covid – 19 da bir corona virüstür. Corona (Korona) 2019 yılında ilk olarak Çin sınırları içerisinde bulunan Guandong görülmüş ve tespit edilen vaka sayısı günden güne artmıştır.
Genellikle yaşlı, kronik rahatsızlıkları olan ve kanser hastalarında ölümle sonuçlanan Corona virüs vakaları tespit edilmiştir.
Covid – 19 Corona (Korona) virüsü hava yoluyla, enfekte hastanın salya yada tükürüğüyle, enfekte ellerle göze, yüze temasla kısacası rahatlıkla bir insandan diğer bir insana bulaşabilmektedir. Ortalama 14 günlük bir kuluçka dönemi olması sebebiyle erken tespiti zordur.
Covid – 19 Corona (Korona) virüsü; Arındırma tedbir ve önlemler alınması gereken tehlikeli bir virüs tipidir.

Corona virüsü nasıl korunulur ve Corona virüsü önlemleri nelerdir;
- Öncelikle insanların kalabalık ve yoğun bulunduğu yerlerden kaçınılmalıdır.
- Eller sürekli sabunla yıkanmalı, ve temizlenmelidir.
- Kronik rahatsızlıkları bulunan bireylerin maske takması gerekir,
- Mümkün olduğunca insanlarla temastan kaçınılmalıdır.
- İş yeri, ev, eğitim kurumları kısacası yaşam alanlarımızın aksatılmadan, düzenli periyotlarla Corona virüsü dezenfeksiyonu yapılması gerekmektedir.
- Toplu taşıma araçları gibi insanların yoğun olduğu vesaitler, salgın anında mümkün olduğunca kullanılmamalıdır.

Corona virüsü ortam dezenfeksiyonu; Corona virüsünden arındırma yada Corona virüsü temizleme anlamına gelmemektedir.
Corona virüsü dezenfeksiyonu alınması gereken önlem ve tedbirlerden sadece birisi ve en önemli maddesidir. Salgın esnasında kişisel temizlik, lavabo, banyo, el temas edilen kapı kolları ve benzeri alanlar düzenli çamaşır suyu gibi maddelerle silinmelidir.
Kıyafetler uzun süreli giyinilmemeli, kullanılan kıyafetler bekletilmeden yıkanmalıdır. Yani Corona virüsü arındırma, tüm bireylerin ortak çabası ile mümkün olabilir.
Corona (Korona) virüsünün şu anlık ilacı, aşısı, direk etki eden dezenfekte maddesi ve tedavisinin de bulunmadığı unutulmamalıdır.
Corona virüsü ortam dezenfeksiyonu ozon veya Hidrojen peroksit ürünleriyle, sisleme metodu kullanılarak yapılır. Kullanılacak cihazlar ozon jeneratörü, ozon nötralizatörü, Ulv cihazı ve Pulverizatördür.
Corona virüsü dezenfeksiyonu yapılan alanda hiçbir koşulda hizmet anında insan yada hayvan bulunamaz. Corona virüsü ortam dezenfeksiyonu sonrası, tüm mekanın havalandırılması gerekmektedir.
Corona ortam sterilizasyonu süresi uygulanacak mekanın büyüklüğüne göre değişir. Bu hizmet iş yerlerinde genellikle mesai saati dışında uygulanması daha doğrudur.
Corona (Korona) virüsü Covid – 19 ortam dezenfeksiyonu; Konusunda uzman, yetkili, denetlenen, hizmeti verecek personellerinin sertifikaları tam olan kuruluşlara yaptırılmalıdır.
Corona virüsü dezenfeksiyonu uygulamalarında, hizmet aldığınız firmadan kalite ve yetki sertifikaları mutlaka talep etmelisiniz.
Tekdez; Ccorona virüsü ortam dezenfeksiyonu ve Corona virüsü sanitasyonu hizmetlerinde, Türkiye geneli yaygın servis ağıyla müşterilerine profesyonel çözümler sunmaktadır.
Tekdez Kuruluşumuz Sağlık Bakanlığı, İSO ve tüm tesciller dahil, yetki ve kalite belgelerine sahiptir.
Corona (Korona) virüsü ortam dezenfeksiyonu hizmetleri için firmamızdan randevu oluşturabilir yada bilgi alabilirsiniz.
Corona virüsü dezenfeksiyonu (ORTAM DEZENFEKSİYONU) hizmetleriniz için iletişim numarası 02125540555
Corona virüsü ortam dezenfeksiyonu hizmeti, tedbir ve önlem amaçlıdır. Sağlık Bakanlığı ve ilgili birimlerce yayımlanmış diğer tedbir ve önlemlerle birlikte yürütülmelidir.

Sağlıklı günler dileriz…

Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

corona-virusu-dezenfeksiyonu