Bir Tonluk Su Deposu Temizliği

Günlük hayatta hemen her alanda kullandığımız suyun bulunduğu ve kullanımın sağlandığı alanlar su depolarıdır. Su depoları kendi içlerinde çeşitlere ayrılmaktadır. Beton su depoları, metal su depoları ve plastik su depoları su deposu çeşitlerindendir. Plastik su depoları 1, 5, 10, 15, 20 tonlarda küçük depolardır. 1 tonluk su deposu, çoğunlukla plastik olan bir depo çeşididir. Bu tür depolar da uzun süre temizlenmemekten kaynaklı yosunlanma, tat ve koku farklılıkları meydana gelecektir. Bu şekilde meydana gelebilecek sağlıksız su kullanımına maruz kalmamak için 1 tonluk su deposu temizliği mutlaka ve periyodik olarak düzenli bir şekilde yaptırılmalıdır. Plastik su depolarında yaşanan yosunlanma problemi için sadece depo temizliği yeterli olmayacaktır. Su deposu güneş ışığına maruz kalmayacak bir alana taşınmalıdır. Taşınma söz konusu değilse dış yüzeyi siyah gibi koyu renkle boyanmalı ve ışığa maruz kalma derecesi en az seviyeye indirilmelidir. Su deposunun gün ışığına maruz kalmasını en aza indirdikten sonra düzenli aralıklarla temizlik yaptırıldığı takdir de aynı problemle tekrar karşılaşılmayacaktır.

1 tonluk depolarda çok nadir metal çeşitlerine de rastlanmaktadır. Metal depolar da uzun süre temizlenmemekten kaynaklı paslanma, delinme ve aşınmalar olabilmekte, depoların içerisinde fare, haşere gibi canlılarla karşılaşılabilmektedir. Metal ve plastik fark etmeksizin depo temizliği düzenli bir şekilde yaptırılmalıdır. E-koli, enterekok, koliform gibi bakterilerin kirli depoların yaşam alanları olduğu unutulmamalı ve göz ardı edilmemelidir. 1 tonluk su deposu içine girilemeyecek kadar küçük depodur. 1 tonluk su deposu temizliği, dışarıdan dalgıç pompalar ve dış müdahaleler ile yapılacak olan su deposudur. Su deposu kirliliği ciddi sağlıksal problemlere yol açabilmektedir. Mikrop ve bakterilerin üremesine elverişli alanlar olan kirli su depoları, her alanda kullanılan suyun insan vücuduna teması ile yüksek ateş, kolera, tifo, ishal gibi ciddi rahatsızlıklara sebebiyet vermektedir. Su deposu temizliği aksatılmadan yaptırılmalı ve insan sağlığını tehlikeye atacak problemlere maruz kalınmamalıdır. Kullanılan suyun ne şekilde ulaştığının önemi göz ardı edilmemelidir.

Barajdan çıkan sular her ne kadar temizlenmiş olarak çıkmış olsa da bilinmelidir ki, su depoya ulaşana dek beraberinde çamur, balçık ve yabancı maddelerle karışmış şekilde depoya girişi olacaktır. Hiçbir müdahale olmadan barajdan çıktığı gibi kullanılan su, mikrop ve bakterileri de beraberinde kullanıma sunmaktadır. Uzun süre temizlenmemekten kaynaklı plastik su depolarında oluşacak yosunlar zamanla koku ve tat farklılıklarına ya da aşınma, paslanma gibi durumlara sebebiyet verecek, bir süre sonra da depo kullanılamaz hale gelecektir. Uzun süre temizlenmemelerden kaynaklı deponun tamamen değiştirilmesi gerektiği gibi durumlarla karşılaşılmaktadır. Su deposu mikrop ve bakteri birikiminden yosunlanıp, kirlilikten paslanıp, delinip kullanılamaz hale gelebilecek seviyeye ulaştıysa eğer, insan vücuduna temas eden suyun insanlara daha fazla zararının dokunmasının yadsınamaz olduğu bir gerçektir. Sağlıklı su kullanımı hayattaki verimi artıracak en önemli unsurdur. Bu nedenle kullandığımız suyun muhafaza edildiği alan olan su depolarının temizliğine düzenli olarak dikkat edilmesinin önemi kadar, su deposu temizliğinin yaptırıldığı firma da çok önemlidir.

Su deposu temizliğinin sağlıklı ve steril olarak teslim edilebilmesi için prosedürlere uygun nitelikte Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi bulunan, kalite ve yetki belgeleri eksiksiz profesyonel bir ekiple hizmet veren, personel yetki belgeleri eksiksiz bir firma ile çalışılması önem teşkil etmektedir. Firmanın önemi hem verilecek olan hizmette hem de hizmet sonrası verilecek olan iş tamamlandı formunun yasal hükmü için çok önemlidir. Verilecek olan hizmet tamamen doğru bilgilendirme ve yönlendirme ile sağlıklı kullanımın sağlanacağı bir depo olarak çözüm odaklı bir hizmet olmalıdır. Öncelikle sağlıklı bir kullanım ön planda olmalıdır. Prosedürlere uygun nitelikleri taşımadığı takdirde iş bitimi sonrası verilecek olan formun hiçbir yasal hükmü olmayacaktır.

Tekdez tüm prosedürlere uygun; personel yetki belgeleri eksiksiz profesyonel ekip çalışmasıyla, Sağlık bakanlığı onaylı izin belgesi ve eksiksiz yetki ve kalite belgeleri ile doğru çözüm adresidir. Tekdez olarak 1 tonluk su deposu temizliği ve diğer tüm su deposu temizliklerinde siz değerli müşterilerimize memnuniyet odaklı hizmet vermekteyiz. Su deposu temizliği detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz.

Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu