Beton Su Deposu Temizliği

Su her alanda kullandığımız ve ihtiyacımız olan unsurdur. Kullandığımız suyun sağlıksal problemlere yol açmaması açısından temizliği ve steril bir ortam da muhafaza ediliyor olması büyük bir önem teşkil etmektedir. Kanalizasyon sistemlerinin yetersizliği, çarpık kentleşme, alt yapı gibi birçok unsur su kirliliğine yol açmaktadır. Uygulanan dezenfeksiyon işlemleri ve arıtma sistemleri, suyu steril hale getirmede etkili olsa da dağıtım esnasında suyun yapısına karışan yabancı maddeler, kum, çamur, balçık, suyun tekrar kirli olarak ulaşımına neden olmaktadır. Barajlardan su depolarına ulaşan sular da, yanlarında bu unsurların da etken olduğu yabancı maddeleri de taşıyarak depolara ulaşmaktadır. Plastik, çelik, beton su deposu temizliği, depo çeşidi fark etmeksizin yapılmalı ve ciddi rahatsızlıklara neden olabilen problemlere zemin hazırlanmamalıdır.

Depolar temizliği yapılmadığı takdir de bakteri üremesine elverişli alanlardır. Koliform, e-coli, enterekok gibi bakterilerin oluşmasına neden olan kirlilik, tifo, şiddetli ishal, gıda zehirlenmeleri ve ağır akciğer rahatsızlıklarına sebebiyet vermektedir. Meyve sebze yıkamada, duş alırken, içmek için kullandığımız suyun kirli olması bakteri ve virüslerin bulaşmasına neden olmakla birlikte hayati tehlike oluşturabilecek hastalıklar doğurmaktadır. Su depoları temizliği oldukça hassas ve bilinçli yaklaşılması gereken bir konudur. Nitekim dünyada yaklaşık iki milyon insan özellikle 5 yaş altı çocuklar su kaynaklı hastalıklar nedeniyle hayatını kaybetmektedir. Her depo mutlaka temizlenebilir ve temizlettirilmelidir.

Bazı durumlarda içme suyu olarak kullanılabilen beton su deposu temizliğinin, en az 6 ayda bir yaptırılması gerekmekte ve düzenli olarak da yapılmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Beton su deposu temizliği için öncelikle sağlık bakanlığı onaylı belgesi, tüm yetki ve kalite belgeleri eksiksiz, profesyonel ekip çalışması sunacak firmalar tercih edilmelidir. Tekdez, Sağlık bakanlığı onaylı belgesi, tüm yetki ve kalite belgeleri ve personel belgeleri eksiksiz, kurumsal kimliği ile profesyonel. Çözüm odaklı hizmet vermektedir. Beton su depolarında uzun süre temizliği yapılmamasından kaynaklı çatlamalar, delinmeler ve aşınmalar gibi durumlarla da karşılaşılabilmektedir. Bu tür durumlar da uygulanacak işlemler daha maliyetli ve uzun olmakla birlikte kimi durumlarda depo tamamen kullanılamaz hale gelmekte ve değiştirilmesi gerekmektedir. Bakterilerin yanı sıra, bu tür depolar da haşere ölüsü, fare ölüsü gibi atıklarla da karşılaşmak mümkündür.

Beton su deposu temizliği, deponun verimli olarak işlevini yerine getirebilmesi ve sağlıklı su kullanımı için, dikkat edilmesi ve aksatılmaması gereken önemli bir husustur. Depo temizliğinin sadece koku ya da renk farklılığı nedeniyle bir kez yaptırılıp tekrarlanmaması, temizlik zamanına kadar bakteri oluşumuna engel olabilecektir. Temizlik takibinin ve devamlılığının olmaması, depoyu bakterilerden uzun süre koruyamayacak ve tekrar kirli su kullanımına neden olacaktır. Sağlık Bakanlığı 2007/67 genelgesinde su deposu temizliği zorunlu hale getirilmiş ve kesinti dönemlerinde en az 3 ay, diğer dönemlerde en az 6 ay bandı şart koşulmuştur. Tekdez olarak kurumsal ve profesyonel ekibimizle siz değerli müşterilerimize en verimli sonuçlar amaçlayarak hizmet vermekteyiz. İletişime geçtiğinizde, depo tonajını biliyor olmanız gerekmektedir. Tonajı bilinmeyen depolar için ekibimiz tarafından ücretsiz keşif servisi yapılmakta ve tüm randevu ve planlama işlemleri verdiğiniz bilgiler ya da yapılan keşif doğrultusunda ilerlemektedir. Randevu günü depoyu boş ya da boşa yakın teslim etmeniz gerekmektedir. Havalandırma ve hijyen koşulları sağlanarak boşalttığınız depoya profesyonel ekibimiz giriş yapacaktır. Sağlık bakanlığı onaylı dezenfektanlar kullanılarak beton su deposu temizliği yapılacak, sağlıklı kullanıma teslim edilecektir. İş bitiminde tarafınıza verilecek olan servis formunun, tüm denetlemeler de ibraz edebileceğiniz yasal hükmü vardır. Beton su deposu temizliği sonrası, deponun öncesi ve sonrası resimleri mutlaka tarafınıza aktarılacaktır. Tekdez, kurumsal ve profesyonel ekip çalışması ile sağlıklı kullanım için titizlikle hizmet vermeye devam etmektedir.

Su deposu temizliğini titizlik ve özveri ile yapmakta olan firmamız, periyodik düzende ilerlemesi ve hayatınızı riske edecek problemler yaşamamanız için, su deposu temizliği takibini de aynı titizlikle yapmaya devam edecektir. Sağlıklı su ve verimli çalışma için lütfen iletişime geçiniz.

Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu