Beş Tonluk Su Deposu Temizliği

Su depoları suyun muhafaza edildiği alanlardır. Barajdan çıkan su, temizlenmiş olarak çıkmış olsa da depoya ulaşırken çamur, balçık gibi yabancı maddeleri beraberinde taşıyacaktır. Direkt barajdan geldiği gibi temiz olarak kullanımının sağlandığının düşüncesi yanlış bir bilgidir. Depoya ulaşan su, beraberinde taşıdığı maddelerle mikrop ve bakterileri de beraberinde getirmiş ve ciddi rahatsızlıklara zemin hazırlayacak kirlilikte olacaktır. 5 tonluk su deposu temizliği ve diğer depo çeşitlerinin temizliği ayırt edilmeksizin yapılmalı ve mutlaka takip edilmelidir. Depo temizliği Sağlık Bakanlığı genelgesinde de en geç 6 ayda bir yaptırılması zorunlu bir işlemdir.

5 tonluk su deposu küçük bir depo olduğu için temizliğin deponun içerisine girilerek yapılması mümkün olmayacaktır. Dalgıç pompalar ile dışarıdan temizlik sağlanacaktır. Dışarıdan müdahale türü temizlik işlemlerinde deponun sterilizasyonunun sağlanması için kullanılan malzemeler çok önemlidir. Aksi takdirde depo temizliği tam olarak gerçekleştirilemediği gibi depoya zarar da verilebilmektedir. Su deposu temizliği yaptırılmadığı ya da düzenli olarak yaptırılmadığı takdir de kullanımı sağlanacak olan su, mikrop ve bakteri yuvası olmuş bir alandan kullanımı sağlanan su olacaktır. Kirli su depoları koliform, e-koli, enterekok gibi bakterilerin üremesine elverişli alanlardır. Bu bakteriler ishal, kolera, tifo, yüksek ateş gibi ciddi boyutlarda rahatsızlıklara sebebiyet vermektedir. Hemen her alanda kullandığımız suyun temizliği göz ardı edilmemelidir. Nitekim her yoldan vücudumuza temas eden su, aslında bir bakteri yuvası olabilmektedir. 5 tonluk su depoları çok nadir sac, galvaniz depo, çoğunlukla plastik depo çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır. Plastik depolar bakterinin üremesine en elverişli depolardandır. Düzenli bir temizliği olmayan plastik depolarda yosunlanma problemi yaşanmaktadır. Yosunlanmadan depoyu arındırmak zaman alacaktır. Su deposu temizliği düzenli olarak yaptırılmalı, deponun yosunlanmasına kimi zaman da hiç kullanılamaz hale gelmesine sebebiyet verilmemelidir. Yosunlanmış depolar depo temizliğinin yapılmaması yanı sıra gün ışığına maruz kalan alanda muhafaza edilmesinden kaynaklı da olabilmektedir. Böyle durumlar da su deposu öncelikle gün ışığına daha az maruz kalacak bir alana taşınmalı, böyle bir imkan yok ise dış yüzeyi koyu renkle boyanmalıdır.

Sac, galvaniz gibi depolar da temizlik yapılmadığı takdir de bakteri yuvası olmaya elverişli depolardır. Ayrıca bir metal alaşım deposu olan bu depolar uzun süre temizliği yapılmadığı takdir de aşınmaları paslanmalar ve delinmeler meydana gelebilmektedir. Fare ölüsü, haşere ölüsü gibi atıklara zemin hazırlayan bu tür durumlara gelmiş depolar da, bazen artık temizlik ve gereken izolasyon işlemleri de yetersiz kalabilmekte, deponun tamamen değiştirilmesi gerekebilmektedir. 5 tonluk su deposu temizliği düzenli ve periyodik olarak yaptırıldığı takdir de sac, galvaniz, plastik depo fark etmeksizin sağlıklı su kullanımı için gerekli önlemler alınmaya başlanmış olacaktır.

Suyun temiz ve steril olduğundan emin olabilmek için çalışılan firma da çok önemlidir. Firmanın Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi mutlaka olmalıdır. Kalite ve yetki belgeleri eksiksiz olmalı ayrıca personel yetki belgelerinin de eksiksiz olmasına dikkat edilmelidir. Profesyonel bir ekiple çalışan işinin ehli bir firma olması temizlik öncesi ve sonrası mağdur olmamanız, verimli sonuç alabilmeniz için oldukça önemlidir. Tekdez profesyonel ekip çalışmasıyla öncelikle sağlıklı kullanım ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet vermektedir. Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesine sahip olan Tekdez ayrıca tüm yetki ve kalite belgelerine sahip ve personel yetki belgeleri eksiksiz çalışan, hizmet sonrası iş tamamlandı servis formu ile siz değerli müşterilerimize yasal hükmü olan bir temizlik ve verimli sonuçlar sunan Türkiye geneli bir kuruluştur. 5 tonluk su deposu temizliği hizmetimiz, verimli sonuçlar ve sağlıklı kullanım için Tekdez ekibi ile iletişime geçebilirsiniz. Depo çeşidi fark etmeksizin tüm depo çeşitlerinin temizliğinin hizmetini vermekte olan firmamız temizlik öncesi detaylı bilgi ve yönlendirme de ayrıca temizlik planlamasında destek olacaktır. Temizlik sonrası su deposunun öncesi ve sonrası resimleri tarafınıza aktarılacak ve rahatlıkla su kullanımını gerçekleştirebileceğiniz bilgisi görsel olarak sunulacaktır.

Temizlik sonrası periyodik takip çizelgesinde size özel takip planı oluşturacak olan firmamız, su deposu temizliği takibini özenle ve titizlikle yapacak, sağlıksal sorunlar ve depo kaybı gibi oluşabilecek problemlere maruz bırakmayacaktır. Su deposu temizliği için yıllardır güvenli adres olmanın gururunu taşımaktayız. Detaylı bilgi ve talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz.

Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu