Awox Su Sebili Temizliği

Su günlük hayatta sıklıkla kullandığımız bir ihtiyaçtır. Suyun muhafaza edildiği su sebilleri, su kullanımını kolaylaştıran makinelerdir. Su sebilleri küçük ev tipi ve sanayi tipi olabilmektedir. Küçük ev tipi ve sanayi tipi sebillerin Premier, Bosch, Arçelik, Siemens ve Awox gibi birçok çeşidi bulunmaktadır. Su sebili markası olan Awox su sebili temizliği diğer tüm su sebili markaları gibi en geç 3 ayda bir yapılmalıdır. Aksi takdir de bakterilerin üremesine elverişli olan kirli su kullanımı gerçekleşecektir. Kirli su, su sebillerini bakteri üremesine elverişli hale getirmekte ve insan vücuduna bakteri nüfus etmesine neden olacak zararlılıkta bir etken oluşturmaktadır. Su sebilleri temizliği yapılmadığında zaman içerisinde yosunlanma, koku, tat farklılıkları gibi etkenler meydana gelecektir ve devamında koliform olarak nitelendirdiğimiz bakteri çeşidi üremesi gerçekleşecektir. Koliform bakterisi çok çabuk üreyen ve ciddi rahatsızlıklara sebebiyet veren bir mikroorganizmadır.

Su sebillerinin konumlandırıldığı alanlar da su kirliliğine etken olacak nedenler arasındadır. Açık alanlara konumlandırılmış olan sebillerin içerisindeki suya havadaki toz karışımı nüfus etmekte ve suyun kirlenmesine neden olmaktadır. Kapalı alanlara konumlandırılmış sebillerin ise nem ve havadaki toz karışımı suyu kirleterek makinelerin teknik kısımlarının bozulmasına neden olacaktır. Su sebillerinin açık alanlara konulmasıyla yaşanacak problemler sebil içerisinde yosun oluşumunu hızlandıracak ve bakteri üremesi de bu doğrultuda hızlanmış olacaktır. Su sebillerinin ısı yayan elektrikli aletlerin yakınına konulmaması gerekmektedir. Sıcaklık ile su sebillerinde yosunlanma hızlı bir şekilde olacaktır ve bu durumda koliform bakterisinin üremesine neden olacaktır. Koliform bakterisi kusma, bulantı, ishal ve yüksek ateş gibi ciddi rahatsızlıklara sebebiyet vermekte ve insan sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. Bu tür problemlerin yaşanmaması için Awox su sebili temizliği düzenli ve periyodik olarak yaptırılmalıdır. Su sebili temizliğinde kullanılan madde de en az temizliğinin yapılması kadar önem teşkil etmektedir. Çevreden alınan kulaktan doğma karbonat, tuz, sirke ve diğer maddelerin kullanılması sebilin temizliğinden çok zarar görmesine neden olacak ve daha çok bakteri üremesine zemin hazırlanmış olacaktır. Bu tür maddeler sebilin teknik kısımlarına zarar vermekte ve içtiğimiz suya karışarak insan sağlığına da ciddi boyutta zararlar vermektedir. Su sebili temizliğinde ozon gazı dışında hiçbir dezenfektan kullanılmamalıdır. Ozon gazı atmosferde ki oksijen molekülünün ultraviyole ışınlar ile parçalanarak ayrışması sonucu oluşmaktadır ve yüksek oksitleyici özelliği sayesinde tüm patojenleri yok ederek sterilizasyonun gerçekleşmesini sağlamaktadır.

Sebil temizliğin de göz önünde bulundurulması gereken önemli etkenlerden bir tanesi de çalışılacak olan firmadır. Uygulanması gereken temizlik metot ve yöntemlerinin her firma tarafından kusursuzca karşılanacağının düşünülmesi yanlış bir yargıdır. Bu tür bilgilere sahip olan firmalar sağlık bakanlığı denetimlerinden geçmiş ve gerekli eğitimleri alarak tüm yetki ve kalite belgeleri ile hizmet vermekte olan firmalardır. Tekdez, Sağlık Bakanlığı onaylı izin belgesi, tüm kalite ve yetki belgeleri ile eksiksiz profesyonel bir hizmet vermektedir. İSO kalite yönetim sistemi sertifikası bulunan firmamız tüm organizasyon, hijyen, uygulanacak metot ve yöntemlere hakim bir ekiple siz değerli müşterilerimize sağlıklı su kullanımı için kusursuz hizmet vermektedir. Awox su sebili temizliği, uygun metot ve yöntemlerle yapılmadığı takdir de uygulanacak diğer tüm işlemler sebilde oluşacak olan bakteri üremesini artıracağı gibi sebilin de kullanılamaz hale gelmesine sebebiyet vermektedir.

Sebilin konulduğu yer, sebilin yaptırılacağı firma, dezenfeksiyonda kullanılacak olan madde ve sebilin düzenli olarak temizliği gibi etkenler su sebilinin sağlıklı kullanımının sağlanabilmesi için büyük önem teşkil etmektedir. Firmamızla iletişime geçtiğinizde, oluşturacağımız randevu günün de ekiplerimiz yerinde hizmet verecektir. Su sebili temizliğinde ozon ile sıcak, soğuk su muslukları ve tüm haznelerin dezenfekte edilmesi işlemi gerçekleştirilecektir. İşlem bitimi sonrası tadımını gerçekleştirerek onayınızla su sağlıklı kullanımınıza teslim edilecektir. Sağlık Bakanlığı onaylı Türkiye geneli bir kuruluş olan Tekdez ile tüm su sebili çeşitleriniz ve markalarınız için temizlik hizmetlerinde iletişime geçebilir ve profesyonel ekibimizden destek alabilirsiniz. Sağlık su kullanımı ve profesyonel destek için lütfen iletişime geçiniz.

Su deposu temizliği ve dezenfeksiyon hizmetleri için bize ulaşın: (0212) 554 0 555

su deposu