Su deposu temizliği ve izolasyonu ücretsiz ekspertiz hizmetimiz için bizi arayın:  0212 554 0 555

Su Sebili Temizliği


 

Su Sebili Temizliği Nasıl Yapılır?
1. Öncelikle sebilin dış temizliği yapılır.
2. Soğuk ve sıcak su haznesinden sebil içerisindeki su tahliye edilir.
3. Fiziksel ve yüzeysel temizliği yapıldıktan sonra soğuk su haznesine su doldurulup ozon cihazı ile sebile 10 dakika ozon gazı verilir.
4. Bu işlem bittikten sonra sebil içerisindeki ozonlu su tahliye edilir.
5. Bu işlemler ile sebil içerisindeki bakteriler öldürülüp, koku giderilmiş olur
6. Sebil kullanıma teslim edilir.

 

Su sebil temizleme hizmeti her üç ayda bir mutlaka yaptırılmalıdır. Hayatımıza kolaylık katan sebiller temizlenip dezenfektesi yapılmadığında sağlığımız için büyük tehdit oluşturabilmektedir.

Su sebilleri kanalları ve boru hattında bir çok mikroorganizmayı barındırıp kolaylıkla insan vücuduna taşıyabilmektedir. Sebil dezenfektesinde kullanılacak en önemli dezenfektan ozon gazıdır. Ozon çok kuvvetli bir dezenfektan olup içme suyu üretiminde, saklama depolarının dezenfeksiyonunda kullanılmaktadır.

Su sebil temizliğinde mutlaka ozon cihazıyla sebilin kullanım amacına ve büyüklüğüne göre 1-10 dakika arasında ozon dezenfektesi yapılmalıdır.

Su sebilinin temizlik ve dezenfekte zamanının geldiğini tüketilen suda oluşan tat ve koku bozukluğu, sudaki renk değişikliğinden anlayabiliriz.

Kendi sağlığımız, ailemizin ve sevdiklerimizin sağlığı için su sebil temizliğini ihmal etmemeliyiz.

Sağlığınız için su sebilinin 3 aylık periyotlarla mutlaka temizlenmesi gerekmektedir.

 

Su sebilini hangi sıklıkla temizletmeliyiz?

 

Su sebilleri yazın soğuk, kışları sıcak su ihtiyacımızı anında karşılayabilen, hayatımıza kolaylık katan makinelerden biridir. Sebiller içerek tüketme ihtiyacımızı karşıladığı için, suyu temiz ve steril olarak muhafaza etmelidir. Su sebillerinin sağlıklı su ihtiyacımızı karşılaması için düzenli olarak temizlik ve bakımlarının yaptırılması gerekir.

Su sebil temizliği ve bakımı sadece ozonla mümkündür.

Temizlenmeyen su sebillerinde zamanla oluşan bakteriler suda tat, renk ve koku farklılıklarının oluşmasına sebep olur. Sebilde yosun oluşumu da sık rastlanan problemlerdendir.

Yosun, koku, renk ve tat farklılıkları; sebile alınan suyun kalitesiz olması, sebilin direk güneş ışığına maruz kalması, temizlenmemeye bağlı bakteri üremesi sebepleriyle oluşabilen problemlerdir.

Böyle bir sebil kullanıldığında oluşan bakterilere direk maruz kalabileceğimiz için alerji, bağırsak iltihap ı, ishal, kusma, bulantı ve benzeri sağlık problemleri yaşayabiliriz.

Saydığımız tüm bu nedenler ve ilgili mevzuatlar gereği sanayi ya da ev tipi su sebilleri, marka modeli fark etmeksizin 3 aylık periyotlar ile temizlenip ozonlanmalıdır.

Su sebil temizliğinde, hizmet veren personelin mutlaka sağlık bakımları yapılmalı, gerekli yetki ve kalite belgeleri talep edilmelidir.

 

su sebili temizliği

teklif iste
Siyavuşpaşa mahallesi, Ihlamur Sokak, No:22 , Dükkan:2 Bahçelievler İstanbul
info@tekdez.com
0212 554 0 555

Tekdez Hizmetlerinin Kalite Yönetim Sisteminin ISO 9001:2008 standardına uygun olduğu belgelendirilmiştir.

Su Deposu Temizliği İller  |  Su Deposu Temizliği İlçeler  |  Su Sebil Temizliği İlçeler  |  Makaleler
Her hakkı saklıdır © 2017 Tekdez Dezenfekte İzolasyon Arıtma Tem. San. ve Tic. Ltd. Şti.  |  Makro Web Tasarım